Trwa ładowanie...

Groźny pożar na Lubelszczyźnie. Cudem uratowali 84-latków

Koszmarny pożar domu jednorodzinnego we wsi Lipniaki na Lubelszczyźnie. Jak przekazały służby, w wyniku pożaru do szpitala trafiła dwójka 84-latków. Mają poparzenia II i III stopnia.

Share
Lipniki. Groźny pożar domu. 84-latkowie w szpitalu
Lipniki. Groźny pożar domu. 84-latkowie w szpitalu Źródło: Policja, fot: KPP Radzyń Podlaski
d45xf36

Cudem udało się uratować dwójkę 84-latków, których dom objął pożar. Ogień pojawił się we wsi Lipniaki w nocy ze środy na czwartek.

Lipniki. Groźny pożar domu jednorodzinnego

Pierwsze zgłoszenie o pożarze w Lipniakach wpłynęło do stanowiska kierowania służb w Radzyniu Podlaskim około godziny 3 w nocy. Na miejsce zadysponowano policję, zastępy straży pożarnej, a także ratowników pogotowia medycznego.

Po dotarciu do Lipniaków okazało się, że ogniem objęty jest dom jednorodzinny. Przed budynkiem znajdowały się dwie osoby, to najprawdopodobniej one zawiadomiły strażaków o pożarze. Jak potwierdzają służby, osoby te wydostały się wcześniej z objętego pożarem budynku.

Wojna w Lewicy? "Mnie Czarzasty nie może zawiesić"

Pożar w Lipnikach. W budynku dwoje 84-latków

Z ustaleń strażaków wynikało, że w płonącym budynku mogą przebywać jeszcze dwie osoby, które będą wymagały sprawnej ewakuacji. Służby przystąpiły do natychmiastowych działań, dzięki czemu z pożaru udało się uratować dwójkę 84-latków.

d45xf36

Ewakuowane osoby wymagały pomocy medycznej. Na ich skórze zaczęły pojawiać się ślady świadczące o silnym poparzeniu. Ostatecznie oboje 84-latków zostało zabranych do szpitala. Na ich ciele stwierdzono poparzenia II i III stopnia.

Po ewakuacji poszkodowanych strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Ogień w Lipnikach udało się opanować, dzięki czemu tylko część budynku mieszkalnego uległa spaleniu. Przyczyny pojawienia się ognia zbada biegły z zakresu pożarnictwa.

Czytaj też:

d45xf36

Źródło: lublin112.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d45xf36

Podziel się opinią

Share
d45xf36
d45xf36
Więcej tematów