Trwa ładowanie...

Groźny gaz w szkole podstawowej. Ewakuowano dzieci, kilkoro się zatruło

Na terenie Szkoły Podstawowej przy ulicy Słowackiego w Wadowicach ktoś rozpylił gaz na sali gimnastycznej. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Ze wstępnych informacji wiadomo, że niebezpieczna substancja to gaz pieprzowy.

Share
Groźny gaz w szkole podstawowej. Ewakuowano dzieci, kilkoro się zatruło
Źródło: wadowice24.pl, fot: wadowice24.pl
d25xt12

Strażacy podjęli szybką decyzje o ewakuacji budynku. W szkole przerwano zajęcia i wyprowadzono dzieci z budynku na boisko. Policjanci zabezpieczyli teren i zorganizowali przejście dzieci do sąsiedniej szkoły, która uczniom podstawówki zapewniła schronienie.

ZOBACZ TAKŻE: 12-latek wysadzony z pociągu. Nie miał ważnej legitymacji

Dziwny zapach pojawił się w szatniach przy hali sportowej.

- W pewnym momencie dwoje uczniów zaczęło mieć nudności - opowiadał Krzysztof Cieciak, oficer prasowy powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, portalowi wadowice24.pl - Dyrekcja zdecydowała się na ewakuację uczniów i pracowników – poinformował. Stan jednego z zatrutych uczniów był na tyle poważny, że pogotowie musiało zabrać go do szpitala w Wadowicach.

Ewakuowano 570 osób, jak podaje portal wadowice24.pl. Dyrektorka szkoły, Elżbieta Kowalczyk nie udziela żadnych informacji. Na miejscu pojawiają się zaniepokojeni rodzice, którzy odbierają dzieci.

d25xt12

Podziel się opinią

Share
d25xt12
d25xt12
Więcej tematów