Groźny gaz w szkole podstawowej. Ewakuowano dzieci, kilkoro się zatruło

Na terenie Szkoły Podstawowej przy ulicy Słowackiego w Wadowicach ktoś rozpylił gaz na sali gimnastycznej. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Ze wstępnych informacji wiadomo, że niebezpieczna substancja to gaz pieprzowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W szkole rozpylono gaz pieprzowy
W szkole rozpylono gaz pieprzowy (wadowice24.pl, Fot: wadowice24.pl)
WP

Strażacy podjęli szybką decyzje o ewakuacji budynku. W szkole przerwano zajęcia i wyprowadzono dzieci z budynku na boisko. Policjanci zabezpieczyli teren i zorganizowali przejście dzieci do sąsiedniej szkoły, która uczniom podstawówki zapewniła schronienie.

ZOBACZ TAKŻE: 12-latek wysadzony z pociągu. Nie miał ważnej legitymacji

WP

Dziwny zapach pojawił się w szatniach przy hali sportowej.

- W pewnym momencie dwoje uczniów zaczęło mieć nudności - opowiadał Krzysztof Cieciak, oficer prasowy powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, portalowi wadowice24.pl - Dyrekcja zdecydowała się na ewakuację uczniów i pracowników – poinformował. Stan jednego z zatrutych uczniów był na tyle poważny, że pogotowie musiało zabrać go do szpitala w Wadowicach.

WP

Ewakuowano 570 osób, jak podaje portal wadowice24.pl. Dyrektorka szkoły, Elżbieta Kowalczyk nie udziela żadnych informacji. Na miejscu pojawiają się zaniepokojeni rodzice, którzy odbierają dzieci.

Polub WP Wiadomości
WP
WP