Trwa ładowanie...
d2oi9fs

Grożą atakiem na "Charlie Hebdo". Znów kontrowersyjna okładka

Dziennikarze francuskiego "Charlie Hebdo" znów są zagrożeni. Islamscy ekstremiści grożą kolejnym zamachem. Tym razem chodzi okładkę z karykaturą znanego islamologa Tariqa Ramadana, oskarżonego o zgwałcenie dwóch kobiet.
Share
Tariq Ramadan, wnuk założyciela Bractwa Muzułmańskiego
Tariq Ramadan, wnuk założyciela Bractwa MuzułmańskiegoŹródło: East News
d2oi9fs

Jak informuje RMF FM, do redakcji tygodnika satyrycznego napływają setki pogróżek.

Muzułmańscy ekstremiści grożą im śmiercią i wysadzeniem w powietrze siedziby tygodnika.

Znany z kontrowersyjnych okładek tygodnik tym razem prowokuje rysunkiem Tariqa Ramadana, wykładowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego, którego dwie kobiety oskarżyły o gwałt.

d2oi9fs

Tym razem chodzi o okładkę nowego wydania. Znalazła się tam karykatura znanego islamologa Tariqa Ramadana, wykładowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Dwie kobiety oskarżyły go o gwałt.

Tariq Ramadan, wnuk założyciela Bractwa Muzułmańskiego uważany jest za jednego z najważniejszych europejskich uczonych muzułmańskich.

Atak na "Charlie Hebdo"

Tygodnik "Charlie Hebdo" słynie z kontrowersyjnych okładek. W 2006 roku przedrukował budzące gniew muzułmanów karykatury Mahometa.

d2oi9fs

7 stycznia 2015 roku bracia Kouachi dokonali ataku na redakcję znanego z karykatur Mahometa "Charlie Hebdo" w Paryżu. Sprawcy, deklarujący, że chcą pomścić proroka, zabili 12 osób, w tym pięciu rysowników pisma.

Atak na redakcję rozpoczął serię zamachów we francuskiej stolicy; w ciągu trzech dni dżihadyści zabili 17 ludzi.

W tydzień po zamachu do kiosków trafiło kolejne wydanie, nazwane "numerem ocalonych", z nową karykaturą Mahometa; po policzku proroka płynęła łza, w rękach trzymał tabliczkę z napisem "Je suis Charlie". Transparenty i tabliczki z tym hasłem miało ze sobą wielu uczestników antyterrorystycznych demonstracji, które odbyły się wówczas w Paryżu i na świecie.

d2oi9fs

Podziel się opinią

Share
d2oi9fs
d2oi9fs
Więcej tematów