Trwa ładowanie...

Gronkiewicz-Waltz zapowiada pozew wobec TVP. Będzie walczyć z groźbami i pomówieniami

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała sądową walkę z ludźmi grożącymi osobom publicznym. W wywiadzie dla Radia ZET zapowiedziała pozew przeciwko TVP. Odwoła się także od umorzenia sprawy "politycznych aktów zgonu".

Share
Gronkiewicz-Waltz zapowiada pozew wobec TVP. Będzie walczyć z groźbami i pomówieniami
Źródło: Radio ZET
d2c4037

- Ja teraz mam więcej czasu i będę występować przeciwko różnym działaniom – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Joanną Komolką w Radiu ZET. - Jestem już po rozmowie z adwokatem w sprawie materiału wyemitowanego przez TVP, który ma wyraźne oznaki oszczerstwa, pomówienia, zniesławienia – stwierdziła była prezydent Warszawy odnosząc się do filmu, który - według autorów - miał satyrycznie przedstawiać ją i Jurka Owsiaka.

Gronkiewicz-Waltz była także adresatem jednego z "politycznych aktów zgonu" wydanych przez Młodzież Wszechpolską. Podobne groźby otrzymało kilku polityków, w tym zamordowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak już odwołał się od decyzji prokuratury o umorzeniu postępowania w tej sprawie. Była prezydent Warszawy wyraziła chęć pójścia jego śladem.

Piotr Adamowicz przypomina atak na brata: "Uznano, że sprawy nie ma"

- Nie będę puszczać tego płazem – powiedziała Gronkiewicz-Waltz odnosząc się od gróźb pod jej adresem.

d2c4037

Jej zdaniem państwo powinno ścigać i karać ludzi grożących osobom publicznym.

- Gdy otrzymałam groźbę utraty życia przed marszem w listopadzie, to poszłam na policję i wszystko opisałam – powiedziała Gronkiewicz-Waltz. - Wyznaczony jest nawet termin rozprawy sądowej. Wszystko musiałam zrobić sama, a takie pogróżki powinny być ścigane z oskarżenia publicznego. Powinna być oddelegowana grupa prokuratorów czytających groźby pod adresem osób publicznych.

Mocne słowa dominikanina na pogrzebie Adamowicza: "Trucizna nienawiści"

Według byłej prezydent Warszawy dotychczas uważano ściganie takich spraw za przesadę, ale zabójstwo Pawła Adamowicza pokazuje, iż sprawa jest bardzo poważna. Jej zdaniem nie chodzi przy tym o surowość kary dla sprawców, ale o nieuchronność kary. Dzięki niej ludzie ci zrozumieją, że nie ma przyzwolenia na agresję i groźby.

d2c4037

Czas na walkę z mową nienawiści

Polityk nie ma wątpliwości, że "straszna śmierć o charakterze mordu politycznego" spowoduje nagłą i powszechną zmianę nastawienia do przemocy w życiu społecznym. Ma jednak nadzieję, że rozpocznie proces walki z mową nienawiści wśród polityków, w mediach, na portalach społecznościowych, ale także w kościele.

Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że rozmawiała z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim o ochronie, o którą się zwróciła. Odmówiła jednak udzielenia szerszych informacji na ten temat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c4037

Podziel się opinią

Share
d2c4037
d2c4037
Więcej tematów