PolskaGronkiewicz-Waltz traci poparcie społeczeństwa

Gronkiewicz-Waltz traci poparcie społeczeństwa

44% warszawiaków dobrze ocenia działania prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz. To o 10% mniej niż przed rokiem. Jednocześnie mniej osób (36%) niż rok wcześniej (42%) oceniło te działania negatywnie.

Gronkiewicz-Waltz traci poparcie społeczeństwa
Źródło zdjęć: © PAP

Ostatnie wyniki badań opinii warszawiaków "Barometr warszawski" ratusz opublikował na internetowej stronie urzędu miasta www.um.warszawa.pl.

Zdecydowana większość mieszkańców stolicy (63%) zadeklarowała, że nawet mając możliwość wyboru innego miejsca zamieszkania, osiedliłaby się w Warszawie. 10% wybrałoby wieś w okolicach stolicy, 9% - pobliskie małe miasto, a tylko 4% - inne duże miasto w kraju. Gdziekolwiek w Polsce, byle nie w stolicy, chciałby mieszkać jeden na stu warszawiaków.

Wśród najważniejszych spraw do rozwiązania najwięcej mieszkańców uznało poprawę komunikacji miejskiej (27%), naprawę dróg (26%) i zmniejszenie korków (20%). Jednocześnie 53% ankietowanych oceniło, że w tej kadencji obecne władze miasta nie zdołają osiągnąć na tym polu znaczących efektów; przeciwnego zdania było 23%.

Najpilniejsze do wykonania inwestycje to, zdaniem warszawiaków, obwodnica miasta (38%) i druga linia metra (31%). Budowa Mostu Północnego była priorytetem tylko dla 7%, budownictwo komunalne i budowa Stadionu Narodowego - dla 5%, a rozbudowa oczyszczalni ścieków "Czajka" - dla 3%.

Ponad połowa warszawiaków (51%) w ciągu trzech miesięcy poprzedzających badanie codziennie lub prawie każdego dnia korzystała z komunikacji miejskiej, a co piąty z nich (19%) - przynajmniej raz w tygodniu. Z prywatnego lub służbowego samochodu prawie codziennie korzystało zaledwie 7% ankietowanych, a przynajmniej raz w tygodniu - 17%, 36% nie korzystała z niego w ogóle.

Większość mieszkańców miasta (92%) zadeklarowała, że dla poprawy jakości dróg w ich okolicy zgodziłaby się na czasowe utrudnienia w ruchu; 62% odpowiedziało, że zgodziłoby się na to na pewno. Ponad połowa (51%) uznała ponadto, że władze miasta przede wszystkim powinny dążyć do szybkiej poprawy jakości dróg w mieście, nawet jeśli spowoduje to dodatkowe utrudnienia w ruchu.

Oceniając stan stołecznych dróg, 56% respondentów uznało, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nastąpiła jego poprawa; przeciwnego zdania było 38%, a 6% nie potrafiło wskazać jednoznacznej odpowiedzi.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)