Trwa ładowanie...

Grodzki o tragicznym bilansie COVID-19. "Pandemią zarządza małe grono antyszczepionkowców"

- Skoro puszcza się pandemię wolno, żeby biegła swoim rytmem, to mamy dzisiaj rezultat, jaki mamy. 100 tysięcy zgonów - mówił we wtorek marszałek Senatu, odnosząc się do działań rządu.

Share
Tomasz Grodzki: Mamy dzisiaj rezultat, jaki mamy - 100 tysięcy zgonów Tomasz Grodzki: Mamy dzisiaj rezultat, jaki mamy - 100 tysięcy zgonów Fot: Rafa� Guz
d1a1k15

Resort zdrowia podał we wtorek, że badania potwierdziły 11 406 nowych zakażeń koronawirusem oraz że z powodu COVID-19 zmarły 493 osoby. Oznacza to, że liczba zgonów w wyniku zakażenia SARS-COV-2 od początku pandemii przekroczyła 100 tysięcy osób.

Do tej kwestii również odniósł się podczas wtorkowej konferencji marszałek Senatu Tomasz Grodzki. - Pandemią najwyraźniej zarządza małe, ale hałaśliwe grono antyszczepionkowców. Skoro kuratorzy PiS-owscy mówią, że to jest "eksperyment", skoro puszcza się wielokrotnie oko do antyszczepiokowców, skoro puszcza się pandemię wolno, żeby biegła swoim rytmem, to mamy dzisiaj rezultat, jaki mamy. 100 tysięcy zgonów - powiedział.

Grodzki: przekraczamy tę nieprzekraczalną, haniebną granicę 100 tys. zgonów

- Byłem dwa dni temu we Włoszech. Tam jest 200 tysięcy przypadków dziennie, ale umiera 100-170 osób. U nas mamy 11 tysięcy przypadków i umiera 500-600 osób więcej. Tak, że dzisiaj przekraczamy tę nieprzekraczalną, haniebną granicę 100 tysięcy zgonów z powodu COVID-19 - dodawał.

Zobacz też: Tylu ludzi zmarło na COVID-19 w Polsce. "Straszne statystyki"

- Rada Medyczna jest na pograniczu poddania się do dymisji, bo stanowi listek figowy dla legitymizowania braku działań rządu - wbrew temu, co ta rada rekomenduje. A wiem, że ich rekomendacje są zdecydowanie bardziej aktywne. Będą ponosić odpowiedzialność za tę hekatombę zgonów i nie dziwię się, że ich cierpliwość się skończy - kontynuował.

d1a1k15

"To jest wojna z wrogiem, który dzień w dzień zabija Polaków"

Grodzki zaznaczył też, że opozycja wielokrotnie apelowała do prezydenta "o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego". - To jest wojna. To jest wojna z niewidzialnym, podstępnym wrogiem, który dzień w dzień zabija więcej Polaków, niż jakakolwiek inna wojenna pożoga od czasów II wojny światowej. Tak dalej być nie może, nie możemy tego akceptować - oznajmił marszałek Senatu.

Rada Medyczna w piśmie podpisanym przez głównego doradcę premiera ds. COVID-19, prof. Andrzeja Horbana podkreśliła, że negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych.

Przypomnijmy, że małopolska kurator oświaty Barbara Nowak na antenie Radia ZET nazwała szczepienia "eksperymentem" i sprzeciwiła się obowiązkowi szczepień nauczycieli. - To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka - stwierdziła i dodała, że "konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1a1k15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a1k15
d1a1k15
Więcej tematów