Trwa ładowanie...
d3lyaxr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Grecja: policja likwiduje obozowisko migrantów w Pireusie

• Likwidacja ma związek z rozpoczynającym się w Grecji sezonem turystycznym
• Policja usunęła również migrantów z trasy kolejowej w mieście Idomeni
• W Grecji przebywa ponad 50 tys. migrantów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grecja: policja likwiduje obozowisko migrantów w Pireusie
(PAP/EPA, Fot: Tomislav Georgiev)
d3lyaxr

Grecka policja przystąpiła w poniedziałek rano do likwidowania dzikiego obozowiska migrantów w należącym do aglomeracji ateńskiej porcie w Pireusie - poinformowała telewizja Skai. Likwidacja ma związek z rozpoczynającym się w Grecji sezonem turystycznym.

Skai podała, że na teren portu wjechały autokary, którymi pierwsza grupa 500 z 3,7 tys. imigrantów i uchodźców ma zostać przewieziona do położonego w pobliżu tymczasowego obozu, przygotowanego przez władze.

Likwidacja, która ma się zakończyć do końca tygodnia, jest spowodowana rozpoczynającym się w Grecji sezonem turystycznym. Port w Pireusie - przypomina agencja dpa - jest ważnym punktem przesiadkowym dla odwiedzających kraj obcokrajowców.

d3lyaxr

Policja usunęła również migrantów z trasy kolejowej w położonym przy granicy z Macedonią mieście Idomeni. Z telewizyjnej relacji wynikało, że funkcjonariusze zachowywali się w sposób pokojowy.

Dzięki tej akcji po raz pierwszy od 31 dni pociągi towarowe mogły powrócić na tę ważną trasę w kierunku północnym - tak długo kolejowe przejście graniczne blokowali migranci, którzy protestowali w ten sposób przeciwko zamknięciu granic przez Macedonię i inne kraje tzw. bałkańskiego szlaku migracyjnego.

W Grecji przebywa ponad 50 tys. migrantów.

d3lyaxr

Podziel się opinią

Share

d3lyaxr

d3lyaxr
Więcej tematów