Trwa ładowanie...

Gowin i Ziobro na kongresie PiS o jedności prawicy. "To boli naszych przeciwników"

• Na kongresie PiS wystąpili wicepremier Jarosław Gowin i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
• - Nikt nie rozbije naszej jedności - mówił prezes Polski Razem
• Według Gowina obóz Zjednoczonej Prawicy jest w stanie stworzyć z Polski oazę wolności
• Także Ziobro, lider Solidarnej Polski, mówił o jedności. "To boli naszych przeciwników"
• Kaczyński został podczas kongresu po raz kolejny wybrany prezesem PiS

Gowin i Ziobro na kongresie PiS o jedności prawicy. "To boli naszych przeciwników"Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d2reg24
d2reg24

Gowin, który jest gościem na kongresie PiS, powiedział, że dobrą informacją dla Polski jest to, że w czasach przełomu, sprawy Polski są w rękach PiS i Zjednoczonej Prawicy, współtworzonej z PiS przez jego ugrupowanie, Polskę Razem oraz Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobro. - Jestem przekonany, że to właśnie nasz obóz będzie potrafił zapobiec zagrożeniom i wykorzystać szansę - dodał.

- Mimo różnic zachowujemy jedność, chcę bardzo mocno podkreślić, że nikt tej jedności nie rozbije" - zadeklarował prezes Polski Razem.

- Stoimy wobec nowych wyzwań i oprócz jedności potrzebujemy poszerzenia programowego, poszerzenia o nowe środowiska konserwatywne, prawicowe, a przede wszystkim poszerzenia o nowych wyborców, zwłaszcza o młodych wyborców - dodał.

Jego zdaniem, trzeba przekonać nowych wyborców, że prawdziwa szansa na zbudowanie nowego państwa, nowego systemu, na naprawę Polski, wiąże się tylko z obozem PiS i Zjednoczonej Prawicy.

d2reg24

- Potrzebujemy silnego państwa, to silne państwo ma być państwem wolności. Jesteśmy w stanie stworzyć z Polski oazę wolności i w sensie gospodarczym i społeczeństwa obywatelskiego - przekonywał Gowin.

Gowin przekonywał również, że obóz Zjednoczonej Prawicy, ale także Polska, potrzebuje silnego przywództwa. - Jestem przekonany, że z tego kongresu, Prawo i Sprawiedliwość wyjdzie jeszcze bardziej wzmocnione - powiedział.

Wystąpienie Ziobry

Po prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim i liderze Polski Razem Jarosławie Gowinie na kongresie PiS przemawiał Zbigniew Ziobro.

- Jesteśmy razem, tworzymy jedność, to boli naszych przeciwników, wrogów obozu patriotycznego. Boli tych, którzy są przeciwnikami dobrej zmiany w Polsce. Oni by chcieli, żeby na prawicy były swary, konflikty i kłótnie. My pokazujemy zgodną współpracę na rzecz dobrej zmiany, przyszłości Polski - powiedział.

d2reg24

Zaznaczył, że największą zasługę w powstaniu jednego obozu patriotycznego i wspólnego rządu ma prezes PiS Jarosław Kaczyński. - To determinacja głównego architekta zwycięstwa, czyli prezesa Jarosława Kaczyńskiego i te słowa powinny tutaj paść. Mówię to dlatego, żeby oddać prawdę, opowiedzieć historię, która dzieje się na naszych oczach, która jest rezultatem decyzji konkretnych osób - powiedział.

Ziobro mówił o dotychczasowych działaniach rządu i resortu sprawiedliwości, którym kieruje, w tym kontekście wymieniając m.in. rejestr pedofilów, uniemożliwienie odbierania dzieci ubogim rodzinom, monitoring elektroniczny i zmiany w prawie karnym.

d2reg24

- Jest już przygotowany projekt zaostrzenia odpowiedzialności karnej, który będzie drastyczną zmianą dla najgroźniejszych bandytów, bo ich miejsce jest w zakładach karnych. Wiele ustaw zostało przygotowanych, które będziemy prezentować wspólnie z panią premier, tak jak ta dotycząca komorników, syndyków, biegłych, rozszerzonej konfiskaty majątkowej. One będą powoli wchodzić w życie i czynić dobrą zmianę w wymiarze sprawiedliwości - zapowiedział.

Bez kontrkandydata

Jarosław Kaczyński był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze przed głosowaniem szef komitetu wykonawczego partii Joachim Brudziński mówił, że trudno sobie wyobrazić, by obecny prezes miał kontrkandydata. Zaznaczył on, że Jarosław Kaczyński doprowadził do wygranej podczas wyborów samorządowych, prezydenckich oraz parlamentarnych. Podkreślił, że nie można sobie w tej sytuacji wyobrazić zmiany lidera ugrupowania.

d2reg24
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2reg24
Więcej tematów