Trwa ładowanie...

Gowin i partia Korwin-Mikkego razem w Krakowie?

Polska Razem Jarosława Gowina nadal szuka koalicjantów do wyborów do rad miast, w tym też do Rady Miasta Krakowa. Jednym z możliwych sojuszników jest partia Janusza Korwin-Mikkego, Nowa Prawica.
Share
Jarosław Gowin
Jarosław GowinŹródło: WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski
dvrvsls

Pomiędzy partiami Polska Razem, PiS a Solidarną Polską istnieje porozumienie, jeśli chodzi o wybory parlamentarne czy też listy do sejmików w większości województw. Właściwie co do wyborów prezydenckich też takowe istnieje, ale wiadomo – inicjatywa będzie należała do PiS, jako największej partii. Jarosław Gowin po cichu marzy o podobnym sojuszu w wyborach do rad miast.

Jeśli porozumienie zostałoby przełożone też na tę ostatnią kategorię, partie mogłyby zebrać rzeczywiście dużo głosów w Krakowie. Tutaj Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro mają spore poparcie.

Podczas konferencji prasowej prezes Polski Razem przekonywał, że teraz czas na rządy prawicy, bo koalicja PO-PSL wyczerpała już wszystkie swoje możliwości, przez co "Polska jest w stanie głębokiego kryzysu".

dvrvsls

Gowin uznał, że najlepszym kandydatem na premiera jest Jarosław Kaczyński, ale sam nie jest zainteresowany pozycją ministra sprawiedliwości. - Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki – stwierdził Gowin.

Dlatego też lider Polski Razem liczy, że uda się wystawić jednego wspólnego kandydata całej prawicy. Gowin wprost mówi, że jest w stanie poprzeć polityka PiS, ale chciałby szukać też innych rozwiązań.

Jednym z nich byłaby współpraca z Kongresem Nowej Prawicy. Jak mówi Jarosław Gowin, nie wyobraża sobie porozumienia zawartego z liderem partii, Januszem Korwin-Mikkem, ale sojusz z innymi jego politykami wydaje mu się interesujący, np. z europosłem Stanisławem Żółtkiem.

dvrvsls

Podziel się opinią

Share
dvrvsls
dvrvsls
Więcej tematów