Trwa ładowanie...
dii15x7
dii15x7

Gośćmi Jacka Żakowskiego byli Katarzyna Lubnauer i Ryszard Czarnecki

Dziś kolejny "Czarny Protest" przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych. Tym razem uczestniczki będą domagać się też zapewnienia rzetelnej edukacji seksualnej i wyprowadzenie religii ze szkół. Jak liczny będzie protest i czy kobiety stworzą realną siłę wpływającą na politykę rządu? Ponad 200 krewnych ofiar smoleńskich apeluje o powstrzymanie ekshumacji ofiar katastrofy. Czy apel rodzin wpłynie na władze? Czy ekshumacje ofiar smoleńskich się odbędą? - o tym m.in. w programie "WP rozmowa" Jacek Żakowski rozmawiał z Katarzyną Lubnauer (Nowoczesna) i Ryszardem Czarneckim (PiS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dii15x7

- Nie podoba mi się ta narracja, w której coraz częściej się mówi, że się wypuszcza kobiety na ulice. Ja chciałam delikatnie zauważyć, że kobiety same wychodzą na ulice. "Nie jesteśmy psami, żeby ktoś nas wyprowadzał, wyprowadzamy się same" - powiedziała Katarzyna Lubnauer w studiu WP. - Podoba mi się to, że zostały podjęte problemy edukacji, bo w edukacji dzieją się dwie rzeczy. Ta reforma jest szkodliwa, to jest taka logika rewolucyjna PiS-u, aby zburzyć wszystko, a potem się zobaczy. Ja to nazwałam eksperymentem na dzieciach, minister Zalewska nie ma żadnych postaw, aby tę reformę przeprowadzić - tłumaczyła.

- Mi się wydaje, że to już jest osobista wojna minister Zalewskiej ze wszystkimi, także z członkami rządu - skomentowała reformę MEN posłanka Nowoczesnej.

- To nie jest minister obrony, to jest minister wojny. Wojny, które prowadzi zarówno z zewnętrznymi krajami, jak i z Polakami. Zadaniem ministra obrony jest przede wszystkim zapewnienie dozbrojenia Polski, a po drugie współpracy dobrej z sojusznikami - obu tym rzeczom zaprzecza to, co robi Macierewicz - powiedziała w programie "WP rozmowa" Katarzyna Lubnauer.

- Powinniśmy szukać sojuszników wszędzie, a szukanie sojuszników nie polega na ich krytykowaniu - mówił w studiu WP Ryszard Czarnecki, komentując wizytę Andrzeja Dudy na uroczystości w Budapeszcie z okazji 60. rocznicy wybuchu rewolucji węgierskiej 1956 r.

Ryszard Czarnecki był także pytany o apel części rodzin ofiar smoleńskich ws. wstrzymania decyzji o ekshumacjach.

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":

dii15x7

Podziel się opinią

Share

dii15x7

dii15x7
Więcej tematów