Trwa ładowanie...
d3fntj4
Policja
pieniądze
08-02-2008 19:41

Gorzów Wlkp.: pracownik banku okradł konto klienta

Właściciel konta w jednym z gorzowskich banków na cztery lata wyjechał za granicę. Gdy wrócił, zorientował się, że konto jest puste. W międzyczasie z jego pieniędzy korzystał Kordian S., pracownik banku i jego koledzy.

d3fntj4
d3fntj4

Do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. właśnie trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu pracownikowi jednego z banków. Mężczyzna, wykorzystując swoje stanowisko i możliwość bezpośredniego dostępu do konta powierzonego mu przez klienta banku sfałszował dokumenty umożliwiające wypłacanie pieniędzy. Dzięki pomocy kolegów "wyczyścił" konto.

Kordian S. wyłudził w ten sposób 40 tysięcy euro. Działał przez cztery lata. Właściciel konta, który w tym czasie przebywał za granicą, sądził że powierzył swoje oszczędności instytucji godnej zaufania. Srodze się zawiódł.

Podejrzany i współpracujące z nim osoby wielokrotnie wypłacali gotówkę z konta, w efekcie czego zostało ono całkowicie opróżnione. Właściciel zorientował się, że został okradziony w momencie, gdy chciał skorzystać z ulokowanych pieniędzy.

Kordianowi S. przedstawiono zarzuty oszustwa na szkodę banku i jego klienta, potwierdzania nieprawdy w dokumentach bankowych oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

Zarzut współsprawstwa przedstawiono Krzysztofowi D., koledze Kordiana S., który był już wcześniej skazany za podobne przestępstwo.

d3fntj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fntj4
Więcej tematów