Trwa ładowanie...

Gorzów Wielkopolski. W nocy "małpki" już nie kupisz. "Brakuje miejsc na detoksie"

Radni Gorzowa Wielkopolskiego jednogłośnie poparli uchwałę dotyczącą zakazu sprzedaży alkoholu w nocy. Dwa tygodnie po publikacji jej zapisu w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego mieszkańcy nie będą mogli już kupić napojów wyskokowych między godziną 23 a 6.

Share
Gorzów Wielkopolski. W nocy "małpki" już nie kupisz. "Brakuje miejsc na detoksie"
Źródło: East News, Fot: Żaneta Żmiuda-Kozina
d13cg67

Zakaz będzie obowiązywał m.in. w sklepach i na stacjach paliw. Pomysłodawca uchwały Tomasz Manikowski przekonuje, że alkohol w godzinach nocnych będzie można kupić wszędzie tam, gdzie jest dozwolona jego konsumpcja na miejscu - czyli np. w pubach, dyskotekach i restauracjach.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", środowe głosowanie w sprawie uchwalenia nocnej prohibicji przebiegło bez niespodzianek - wszyscy radni wchodzący w skład Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także gorzowskie środowisko terapeutyczne, byli na "tak". Podobnie głosowali pozostali radni na sesji.

d13cg67

Gorzów Wielkopolski. Problem alkoholizmu wciąż rośnie

- Musimy reagować już teraz, bo problem narasta. W Gorzowie brakuje miejsc na detoksie, coraz więcej rodzin ma problem i zgłasza się do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie na dostępne w mieście terapie. Alkoholizm nie jest wyłącznie problemem osoby pijącej, to tragedia całej rodziny - tłumaczył zebranym radny klubu Gorzów Plus Tomasz Manikowski.

Jego zdaniem służby miejskie coraz częściej są zmuszane do podejmowania interwencji w terenie, gdzie dochodzi do zakłócania ciszy nocnej oraz porządku publicznego przez osoby nadużywające alkoholu. Najgorzej jest w weekendy, szczególnie wieczorami oraz nocą.

Gorzów jest kolejnym miastem, w którym radni postanowili zakazać kupowania napojów wyskokowych w porach nocnych. Tego typu ograniczenia już funkcjonują m.in. w Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Olsztynie czy w centrum Krakowa.

d13cg67

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Marian Banaś zrezygnuje? Sławomir Neumann tłumaczy zaostrzenie kursu PiS

d13cg67

Podziel się opinią

Share
d13cg67
d13cg67
Więcej tematów