Trwa ładowanie...

Szlak na Gubałówkę zamknięty. Teraz, aby wejść na szczyt, trzeba zapłacić

Zakopane. Na Gubałówkę wejdziemy tylko za opłatą. Zamknięty został ostatni darmowy szlak na tę popularną górę. Okazało się, że turystyczna trasa w części przebiegała po prywatnym terenie.

Share
Na Gubałówkę nie prowadzi już żaden szlak PTTK
Na Gubałówkę nie prowadzi już żaden szlak PTTK Źródło: Łukasz Razowski/WP, Fot: Łukasz Razowski/WP
d1umu44

Właściciele gruntów, przez które przebiega jeden ze szlaków na Gubałówkę, zażądali jego zamknięcia. Okazuje się, że alternatywna trasa również przebiega przez ich teren i trzeba im płacić za przejście - podało money.pl.

Szlak turystyczny na Gubałówkę zamknięty. Trzeba zapłacić

Jeden z najpopularniejszych szlaków na Gubałówkę w Zakopanem przebiegał wzdłuż torów kolejki PKL. Kilka lat temu właściciele gruntów, po których wiódł szlak, postanowili go zamknąć i pobierać opłaty za przejście.

d1umu44

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze postanowiło o wytyczeniu nowego wejścia na to cieszące się uznaniem mniej wymagających turystów wzniesienie.

Majówka 2021. Polacy ruszyli w góry. Już widać tłumy na Krupówkach

To jednak nie rozwiązało problemu.

Nowy szlak na Gubałówkę, starzy właściciele, ten sam kłopot

"Okazało się, że nowa trasa również przebiega przez grunty tych samych właścicieli. Tym razem oni zwrócili się do PTTK o zmianę szlaku. Organizacja turystyczna nie miała wielkiego wyjścia i tak właśnie zrobiła" - podaje money.pl.

d1umu44

Efekt jest taki, że na Gubałówkę nie prowadzi już żaden szlak PTTK. Z kolei za jedyne istniejące przejście trzeba po prostu zapłacić.

Jak podaje cytowany przez portal "Tygodnik Podhalański" nowe przejście turystyczne na Gubałówkę mogłoby prowadzić przez Walową Górę. Ale aby do tego doszło, konieczne jest wykonanie remontu drogi gminnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1umu44

Podziel się opinią

Share
d1umu44
d1umu44
Więcej tematów