Trwa ładowanie...

Gorąco w Sejmie. "Siedź tam wielkoludzie i nie odzywaj się"

Burzliwa dyskusja w Sejmie nt. Zielonego Ładu. Polityk Kukiz'15 Marek Jakubiak skrytykował z mównicy premiera Donalda Tuska. W pewnym momencie na sali rozległy się krzyki i buczenie. - Siedź tam wielkoludzie i nie odzywaj się - wypalił Jakubiak do jednego z posłów.

Gorąco w Sejmie. "Siedź tam wielkoludzie i nie odzywaj się"Gorąco w Sejmie. "Siedź tam wielkoludzie i nie odzywaj się"Źródło: YouTube
d2f4dgn
d2f4dgn

Sejm w czwartek kontynuował posiedzenie. Posłowie dyskutowali m.in. na temat założeń Zielonego Ładu, przeciwko któremu od tygodni w całej Europie protestują rolnicy. Głos z mównicy zabrał Marek Jakubiak, który postanowił zaatakować Unię Europejską.

- Zastanawiam się, na czym polega to bezgraniczne zaufanie i takie bezkrytyczne podejście do Unii Europejskiej. Wszyscy ci mówią, że tak świetnie jest w Unii i że ta Unia jest darem bożym. Tylko co robią setki tysięcy ludzi protestujących na ulicach? Kto pali opony i w jakiej sprawie? Przecież to są świadectwa tego, że Unia Europejska w tym zakresie jest pomyłką - stwierdził poseł Kukiz'15.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Kaczyński nie dotrzyma słowa? "Rok w polityce to lata świetlne"

Jakubiak następnie oświadczył, że jego zdaniem "Unia jest coraz bardziej pazerna, a Polska traci coraz więcej suwerenności". - Wasz przywódca Donald Tusk powiedział, że nie postanie tu ani jedna noga uchodźcy. I co? Przyjdą i to setki tysięcy - krzyczał w kierunku posłów koalicji rządzącej. W pewnej chwili na sali rozległo się buczenie i krzyki. - Siedź tam wielkoludzie i nie odzywaj się - wypalił Jakubiak do jednego z posłów.

Protest rolników trwa

Od pewnego czasu w Polsce, jak również w innych państwach Unii Europejskiej, mają miejsce protesty rolników. We wtorek, rolnicy zgromadzili się na manifestacji w Warszawie. Wśród postulatów polskich rolników znajduje się rezygnacja z przepisów Zielonego Ładu, szczelniejsze zabezpieczenie granic przed napływem produktów rolno-spożywczych z poza UE, a także ochrona hodowli zwierząt na terenie Polski.

d2f4dgn

Europejski Zielony Ład to kompleks wytycznych m.in. dla rolnictwa, które mają na celu osiągnięcie przez Europę neutralności klimatycznej do roku 2050. Dotyczą one wprowadzenia produkcji bardziej przyjaznej dla środowiska i generującej mniejszą emisję poprzez zwiększenie ilości gruntów odłogowanych, zmniejszenie stosowania nawozów i środków ochrony roślin o połowę, a także obowiązek wyznaczenia co najmniej 25 proc. użytków rolnych na uprawy ekologiczne.

Przeczytaj również:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2f4dgn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f4dgn
Więcej tematów