Trwa ładowanie...
d3hr94v
google

Google usunęło 47 aplikacji z Google Play. Zawierają szpiega HidenAds

Google usunął ze sklepu Google Play aż 47 groźnych dla użytkowników aplikacji. Każda z nich zawierała szpiegowskie oprogramowanie, które śledziło użytkowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google usunął 47 aplikacji ze sklepu Google Play
Google usunął 47 aplikacji ze sklepu Google Play (Domena publiczna)
d3hr94v

Google usunęło 47 aplikacji

O niebezpiecznych aplikacjach jako pierwszy poinformował Avast. Każda z 47 usuniętych aplikacji zawierała malware HidenAds. To szpiegowskie oprogramowanie, które śledzi użytkowników. Najczęściej aplikacje mają formę gry i początkowo nie wzbudzają żadnych podejrzeń. Po pewnym czasie zaczyna wyświetlać dużą liczbę reklam. HidenAds potrafi także wykradać dane.

Aplikacje te mogą być trudne do usunięcia. Wszystko przez zabezpieczenia, jakie stosują twórcy aplikacji. Jednak dzięki usunięciu ich ze sklepu Google Play, użytkownicy smartfonów mogą czuć się bezpieczniej. Są mniej narażeni na atak złośliwego oprogramowania. To kolejny raz, gdy Google usuwa aplikacje ze sklepu Google Play.

d3hr94v

Google ostrzega. Nie pobieraj aplikacji z niepewnych źródeł

Instalowanie aplikacji z innych źródeł niż Sklep Play jest ryzykowne. Google stale monitoruje programy, które pojawiają się w jego sklepie. Stąd istnieje możliwość wykrycia tego typu złośliwego oprogramowania. Google płaci wszystkim firmom, które zgłoszą wirusa.

W ten sposób szanse na pojawienie się złośliwego oprogramowania w Sklepie Play są coraz mniejsze. Największym "cięciem" w sklepie Google'a w historii było usunięcie aż 700 tysięcy zarażonych aplikacji. Od tego czasu zrobiło się znacznie bezpieczniej, ale nadal lepiej nie instalować zbyt wiele zbędnych programów. Nie wszystkie zagrożenia można od razu wykryć.

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hr94v

Podziel się opinią

Share
d3hr94v
d3hr94v
Więcej tematów