Trwa ładowanie...
d1eckxx

Golec uOrkiestra zagra koncert dla papieża Franciszka

Papież Franciszek spotka się po południu z wolontariuszami pomagającymi przy Światowych Dniach Młodzieży. Będzie to ostatni akcent kończącego się w Krakowie spotkania. W krakowskiej Tauron Arenie dla Franciszka oraz wolontariuszy zagra kilkunastu artystów, w tym zespół Golec uOrkiestra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Golec uOrkiestra zagra koncert dla papieża Franciszka
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d1eckxx

Bracia Łukasz i Paweł Golec wystąpią ze specjalnym repertuarem, innym niż ten, który zazwyczaj grają na koncertach. Jak mówi Polskiemu Radiu Łukasz Golec, w czasie występu zabrzmią 22 piosenki.

- Gramy razem z chórem Gospel Rain, jest to wspólny projekt. Są to piosenki, które zostały skomponowane specjalnie na to wydarzenie, jest oczywiście tematyka religijna, o Bożym Miłosierdziu. Jest też typowo góralska, rock’and’rollowa tematyka, aby wolontariuszom pokazać polski charakter muzyki, ten nasz karpacki, góralski klimat - dodaje muzyk.

Jak podkreśla Golec, w trakcie koncertu zaplanowano specjalny blok utworów o Bożym Miłosierdziu. Jest to temat przewodni krakowskiego spotkania młodzieży z papieżem.

- Gramy specjalnie przygotowany utwór 'Tyś Słodką Nadzieją' wraz z zaprzyjaźnionym zespołem 'Dzień Dobry' z Bielska-Białej. Muzyka jest bardzo przebojowa, podobna do Coldplay, ale z hiszpańskim klimatem - mówi Łukasz Golec.

W sumie w Światowe Dni Młodzieży zaangażowanych było około 20 tysięcy wolontariuszy z całego świata.

d1eckxx

Podziel się opinią

Share
d1eckxx
d1eckxx
Więcej tematów