Trwa ładowanie...
d3uvi9p

Godziny dla seniorów. Ważne zmiany w funkcjonowaniu sklepów

Przepisy dotyczące godzin dla seniorów zostały doprecyzowane. Od poniedziałku 26 października obowiązuje istotna zmiana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Godziny dla seniorów. Zmiana w funkcjonowaniu niektórych sklepów
Godziny dla seniorów. Zmiana w funkcjonowaniu niektórych sklepów (PAP, Fot: PAP, EPA, Alessandro Crinari)
d3uvi9p

Godziny dla seniorów. Gdzie obowiązują, a gdzie nie?

Godziny dla seniorów obowiązują od 15 października. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 w niektórych miejscach zakupy mogą robić tylko osoby, które ukończyły 60. rok życia. Dotyczy to sklepów spożywczych, aptek i drogerii, czyli miejsc, gdzie można kupić artykuły żywnościowe, środki czystości, kosmetyki, lekarstwa, witaminy i inne medykamenty. Godziny dla seniorów obowiązują także w placówkach Poczty Polskiej.

Z kolei w takich miejscach jak m.in. markety i składy budowlane, sklepy RTV AGD, punkty, w których można kupić płytki, armaturę i zrobić inne zakupy do domu czy ogrodu, nie obowiązują godziny dla seniorów.

d3uvi9p

Godziny dla seniorów – rząd wprowadza istotne zmiany

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów wprowadziło jednak zmiany w godzinach dla seniorów. Od poniedziałku 26 października wyłączone są z nich sklepiki szkolne. Przez ostatnie dni oferujące produkty spożywcze sklepiki – w świetle obowiązujących przepisów – nie mogły obsługiwać dzieci w godzinach 10:00-12:00. Było to spore utrudnienie dla tych, którzy uczą się jeszcze w trybie stacjonarnym.

Koronawirus w Polsce. Będzie całkowity lockdown? Szef KPRM Michał Dworczyk: nie można wykluczyć żadnych scenariuszy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uvi9p

Podziel się opinią

Share
d3uvi9p
d3uvi9p
Więcej tematów