Trwa ładowanie...

Gmina "wolna od LGBT" dostanie 250 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości. "Bardzo się cieszymy"

Gmina Tuchów przyjęła uchwałę krytykującą LGBT, przez co pozbawiono ją prawa do środków z unijnego programu. Samorząd znalazł jednak wsparcie w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro poinformował o przekazaniu 250 tys. zł. z Funduszu Sprawiedliwości.

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro ogłosił wsparcie dla gminy TuchówMinister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro ogłosił wsparcie dla gminy TuchówŹródło: PAP, fot: PAP/Paweł Supernak, Pawe³ Supernak
d158bl9
d158bl9

- Mamy dobrą wiadomość dla tej gminy i dla każdej, która byłaby w przyszłości szykanowana przez Komisję Europejską - powiedział podczas wtorkowej konferencji Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości zaznaczył, że uwzględniono wniosek gminy Tuchów, która po przyjęciu uchwały o powstrzymaniu ideologii LGBT nie otrzymała unijnej dotacji. Teraz przyznano jej 250 tys. zł - pieniądze zostaną wypłacone z Funduszu Sprawiedliwości.

- Gmina ma agendę prorodzinną, angażuje się we wsparcie prawidłowo funkcjonujących rodzin - argumentował Ziobro. Minister zapowiedział również złożenie do premiera wniosku o stałe wsparcie gmin "szykanowanych za to, że wspierają politykę prorodzinną".

- Bardzo się cieszymy, że dla ministra i polskiego rządu są ważne, tak jak dla nas, polska tradycja i kultura - powiedział radny Rady Miasta w Tuchowie Mateusz Janiczek. I wyjaśnił, że podjęcie uchwały "nie miało na celu dyskryminacji". - Nie ma mowy w naszej uchwale o żadnych strefach - zapewnił. I podkreślił, że radni z Tuchowa nie zamierzają się z niej wycofywać. - Uważamy, że polska tradycja i wartości chrześcijańskie są bezcenne - uznał.

d158bl9


- Z całą pewnością będę starał się wspierać każdy kolejny samorząd, który mógłby być poddany ideologicznej zemście - podkreślił Ziobro. Powiedział jednak, że wiele wskazuje na to, że "tych kolejnych samorządów nie ma", a podawane wcześniej w tej sprawie dane mówiące o kilku kolejnych miastach są "nieprecyzyjne".

Zobacz też: Białoruś. Paweł Kowal: poważne zmiany dotyczące bezpieczeństwa Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d158bl9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d158bl9
Więcej tematów