Trwa ładowanie...
d3rizqn

Gmina "wolna od LGBT" dostanie 250 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości. "Bardzo się cieszymy"

Gmina Tuchów przyjęła uchwałę krytykującą LGBT, przez co pozbawiono ją prawa do środków z unijnego programu. Samorząd znalazł jednak wsparcie w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro poinformował o przekazaniu 250 tys. zł. z Funduszu Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro ogłosił wsparcie dla gminy Tuchów
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro ogłosił wsparcie dla gminy Tuchów (PAP, Fot: PAP/Paweł Supernak, Pawe³ Supernak)
d3rizqn

- Mamy dobrą wiadomość dla tej gminy i dla każdej, która byłaby w przyszłości szykanowana przez Komisję Europejską - powiedział podczas wtorkowej konferencji Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości zaznaczył, że uwzględniono wniosek gminy Tuchów, która po przyjęciu uchwały o powstrzymaniu ideologii LGBT nie otrzymała unijnej dotacji. Teraz przyznano jej 250 tys. zł - pieniądze zostaną wypłacone z Funduszu Sprawiedliwości.

- Gmina ma agendę prorodzinną, angażuje się we wsparcie prawidłowo funkcjonujących rodzin - argumentował Ziobro. Minister zapowiedział również złożenie do premiera wniosku o stałe wsparcie gmin "szykanowanych za to, że wspierają politykę prorodzinną".

- Bardzo się cieszymy, że dla ministra i polskiego rządu są ważne, tak jak dla nas, polska tradycja i kultura - powiedział radny Rady Miasta w Tuchowie Mateusz Janiczek. I wyjaśnił, że podjęcie uchwały "nie miało na celu dyskryminacji". - Nie ma mowy w naszej uchwale o żadnych strefach - zapewnił. I podkreślił, że radni z Tuchowa nie zamierzają się z niej wycofywać. - Uważamy, że polska tradycja i wartości chrześcijańskie są bezcenne - uznał.

d3rizqn

- Z całą pewnością będę starał się wspierać każdy kolejny samorząd, który mógłby być poddany ideologicznej zemście - podkreślił Ziobro. Powiedział jednak, że wiele wskazuje na to, że "tych kolejnych samorządów nie ma", a podawane wcześniej w tej sprawie dane mówiące o kilku kolejnych miastach są "nieprecyzyjne".

Zobacz też: Białoruś. Paweł Kowal: poważne zmiany dotyczące bezpieczeństwa Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rizqn

Podziel się opinią

Share
d3rizqn
d3rizqn
Więcej tematów