Trwa ładowanie...
dfezjed

Główny Inspektorat Sanitarny zamyka kąpieliska

Tylko jedno kąpielisko w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich i Suwalsko-Augustowskich zostało w tym roku zamknięte przez Główny Inspektorat Sanitarny. Za niezdatne do kąpieli uznano Jezioro Suskie w Suszach.

Share
dfezjed

Oprócz tego jednego miejsca można kąpać się i uprawiać sporty wodne w całym rejonie. Brudniejsze okazały się kąpieliska na wybrzeżu Bałtyku. Trzeba było zamknąć: nad Zatoką Gdańską plażę w Gdyni-Orłowo w rejonie mola i rzeki Kaczej, w Gdańsku-Świbno, w Mikoszewie, w Jantarze i w Kątach Rybackich.

Kąpieliska zamknięte nad Zatoką Pucką to: Swarzewo, Rzucewo, Osłonino i Mechelinki. Ponadto zamknięte zostały kąpieliska na Zalewie Wiślanym: Suchacz i Nowa Pasłęka.

Według raportu Głównego Inspektora Sanitarnego, dostępnego na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia, decyzja o przydatności do kąpieli w miejscowościach: Ostrowo, Karwia, Gdynia-Orłowo Południowe, Sopot (od Łazienek Południowych włącznie do granic administracyjnych z Gdańskiem) i Stegna zostanie wydana przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku do 25 czerwca 2001 roku, po przeprowadzeniu dodatkowych badań.

Reszta plaż i kąpielisk jest dopuszczona do kąpieli już teraz. (jask)

dfezjed

Podziel się opinią

Share
dfezjed
dfezjed
Więcej tematów