Trwa ładowanie...

Gliński odczytał list od prezesa w filharmonii. Na sali buczenie

Cześć publiki zareagowała buczeniem, gdy usłyszała nazwisko prezesa PiS podczas koncertu laureatów I Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie. Minister Piotr Gliński odczytał list od Jarosława Kaczyńskiego.

Share
Gliński odczytał list od prezesa w filharmonii. Na sali buczenieŹródło: Youtube.com
d256z1i

W piątek w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się koncert laureatów I Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. To pierwsza edycja tego przedsięwzięcia, którego celem jest popularyzacja muzyki na instrumentach z dawnej epoki. Organizatorem imprezy jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, który współpracował z Polskim Radiem i Telewizją Polską.

Na scenie pojawił się m.in. minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który powitał zgromadzonych gości. Oprócz tego, postanowił przeczytać list od - jak sam zaznaczył - "wyjątkowej osoby, która od początku instytucjonalnej historii tego przedsięwzięcia była dobrym patronem naszego konkursu".

"Z całego serca dziękuję za życzliwość, pamięć i zaproszenie na koncert laureatów I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Z wielką przyjemnością wziąłbym udział jako słuchacz w tym wyjątkowym wydarzeniu, ale niestety z powodu wcześniej przyjętych zobowiązań nie będzie to możliwe" - czytał wicepremier.

d256z1i

"Korzystając z okazji, chciałbym wyrazić moją ogromną radość, iż 100. rocznica odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości została uświetniona w takiej właśnie szczególnej formie. Można powiedzieć, że odrodzeniu się niezależnego bytu państwa polskiego w 1918 r." - dodał.

"Łączę wyrazy szacunku, Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział Piotr Gliński, zdradzając w końcu nazwisko autora listu. Reakcja publiki była zaskakująca - część osób zgromadzonych w Filharmonii Narodowej zaczęła klaskać, jednak na sali było słychać również donośne buczenie. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane podczas transmisji na żywo udostępnionej w sieci przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

I Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych wygrał Tomasz Ritter. Z kolei drugie miejsce ex aequo zajęli Aleksandra Świgut oraz Naruhiko Kawaguchi. Na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Książek, który został również laureatem nagrody specjalnej Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d256z1i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d256z1i
Więcej tematów