Trwa ładowanie...
ycipk-2ced3b

Gliński: komuś zależy na tym, żeby w Polsce była ciągła awantura

Sam fakt tak mocnego zaangażowania się w życie publiczne sędziów jest sprzeczny z polską konstytucją - stwierdził wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. W ten sposób skomentował krytyczne wobec sędziów słowa prezydenta na wtorkowym spotkaniu w TK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier: środowisko sędziowskie mogłoby zastanowić się nad sobą i swoimi działaniami
Wicepremier: środowisko sędziowskie mogłoby zastanowić się nad sobą i swoimi działaniami (WP.PL)
ycipk-2ced3b

Prof. Gliński wystąpienie Andrzeja Dudy podczas publicznego posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego określił jako "świetne".

- Takie prawnicze z dobrym uzasadnieniem. Wszystko tam było. Byłem wczoraj w Trybunale Konstytucyjnym. Jak obowiązki mi pozwalają, to zawsze staram się być tam i wspierać panią prezes - powiedział wicepremier na antenie RMF FM.

Jego zdaniem nie można mówić, że w wystąpieniu prezydenta wyraźnie można było odczytać jego poglądy. Gliński zaznaczył, że zgadza się z opinią Dudy, że "elita sędziowska otwarcie narusza prawo i konstytucję". - Sam fakt tak mocnego zaangażowania się w życie publiczne sędziów jest sprzeczny z polską konstytucją - podkreślał wiceszef rządu.

ycipk-2ced3b

- Wystarczy przeczytać artykuł, że sędzia nie może dawać podstaw w życiu publicznym do jakiejkolwiek negatywnej interpretacji jego niezawisłości i niezależności - dodał Gliński, a chwilę później dodał, ze "środowisko sędziowskie mogłoby zastanowić się nad sobą i swoimi działaniami".

Wicepremier stwierdził również, że komuś musi zależeć na tym, by w Polsce była "awantura". - Nam na tym nie zależy, ponieważ chcemy Polskę ewolucyjnie zmieniać i reformować. Przystępując do reformy sądownictwa często wskazywaliśmy na badania, a te są druzgocące dla środowiska sędziów - powiedział Gliński w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2ced3b

Zobacz też: Masowy protest nauczycieli. Szkoły świecą pustkami

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2ced3b

ycipk-2ced3b
ycipk-2ced3b
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów