Trwa ładowanie...

Gimnazjaliści z Kościana przebili opony w samochodach nauczycieli, bo dostali piątki, a liczyli na szóstki

• Na parkingu jednego z kościańskich gimnazjów ktoś przebił opony w samochodach należących do dwóch nauczycieli • W wyniku policyjnego śledztwa udało się ustalić, że sprawcami jest dwóch 14-letnich uczniów • Zatrzymani tłumaczyli, że w ten sposób chcieli się zemścić za to, że na jednym z testów dostali oceny bardzo dobre, a ich zdaniem zasłużyli na celujące
Share
Gimnazjaliści z Kościana przebili opony w samochodach nauczycieli, bo dostali piątki, a liczyli na szóstki
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
dzwh450

Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku. Dwoje nauczycieli jednego z gimnazjów w Kościanie zgłosili na policję, że ktoś uszkodził ich samochody zaparkowane na parkingu przy szkole. Sprawcy przebili w nich opony i porysowali karoserię.

Wszczęte w tej sprawie śledztwo doprowadziło do ustalenia sprawców, którymi okazali się dwaj uczniowie tej samej szkoły, w przeszłości notowani przez policję. Udało się też ustalić motyw ich działania, jakim okazała się zemsta za, w ich przekonaniu, niesprawiedliwe oceny wystawione im przez nauczycieli. Zaskoczeniem okazały się jednak szczegóły.

- Uczniowie stwierdzili, że nauczyciele niesprawiedliwie ocenili napisany przez nich test, gdyż oczekiwali oceny celującej, a otrzymali ocenę bardzo dobrą. Wówczas zbuntowani małoletni uznali, że sami muszą wymierzyć sprawiedliwość i przy pomocy szkolnych nożyczek dopuścili się tych uszkodzeń – ujawnia Artur Ustasiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Uszkodzenia samochodów poszkodowani wycenili na kwotę ponad tysiąca złotych. Nieletni przyznali się do zarzucanych im czynów karalnych, a ich rodzice zobowiązali się do naprawienia szkody.

To jednak nie kończy sprawy. O dalszym losie 14-latków zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Kościanie.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dzwh450

Podziel się opinią

Share
dzwh450
dzwh450
Więcej tematów