Trwa ładowanie...
d1odxr8

Gersdorf zwoła posiedzenie KRS. "To nie miejsce i czas na obywatelskie nieposłuszeństwo"

I prezes Sądu Najwyższego poinformowała, że postanowiła zwołać posiedzenie Krajowej Rady Sądowniczej. - Moja decyzja nie oznacza, że legitymizuję zmiany w sądownictwie - stwierdziła. Posiedzenie odbędzie się 27 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf zdecydowała się zwołać posiedzenie KRS na 27 kwietnia
I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf zdecydowała się zwołać posiedzenie KRS na 27 kwietnia (East News, Fot: Andrzej Iwanczuk)
d1odxr8

- Stanęłam przed ogromnym dylematem prawnym. Zdaję sobie sprawę, że zawsze będę krytykowana. Miałam do wyboru albo zwołać posiedzenie KRS albo odejść. Gdybym zrezygnowała ze swojego stanowiska i tak by do tego doszło. Moja decyzja nie oznacza, że legitymizuję zmiany w sądownictwie. To nie miejsce i czas na obywatelskie nieposłuszeństwo - powiedziała Małgorzata Gersdorf.

I prezes Sądu Najwyższego zdecydowała, że Krajowa Rada Sądownictwa zbierze się 27 kwietnia. - Moim obowiązkiem jest zwołanie posiedzenia i wybranie czynnie działającego przewodniczącego. Wezmę w nim udział, bo nie mam innego wyboru. Na pewno trzeba przypomnieć wszystkim przysięgę sędziowską - dodała.

Zobacz także: Paweł Lisicki: Pomysł PiS jest szkodliwy

Stanowisko Gersdorf podziela także rzecznik Sądu Najwyższego. - Podtrzymujemy stanowisko dotyczące niekonstytucyjności zmian w ustawie o ustroju sądów powszechnych. Nowelizacje "udoskonalające" polskie sądownictwo nie poprawiają jego jakości. Nie zgadzamy się ze sposobem w jaki zostały wprowadzone zmiany. To nie był proces, w którym należy je prowadzić. Chcemy wyraźnie zaznaczyć nasze stanowisko w tej materii - mówił Michał Laskowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1odxr8

Podziel się opinią

Share

d1odxr8

d1odxr8
Więcej tematów