Trwa ładowanie...
d1jpb23

Generał Tadeusz Bieńkowicz potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka krwi

Przeżył II wojnę światową, tortury i więzienie. Teraz 96-letni generał Tadeusz Bieńkowicz ma problemy zdrowotne. Zorganizowano dla niego zbiórkę krwi w ramach akcji "Oddaj krew dla Bohatera".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwa akcja "Oddaj krew dla Bohatera" (East News, Fot: ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS)
d1jpb23

Można pomóc generałowi bryg. Tadeuszowi Bieńkowiczowi, pseudonim Rączy. Władze województwa małopolskiego apelują o włączenie się do akcji "Oddaj krew dla Bohatera".

Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przy ul. Rzeźniczej 11 lub na os. Na Skarpie 66A.

O akcji poinformowało RMF FM. Generał uczestniczył w II wojnie światowej, był żołnierzem okręgu nowogródzkiego Armii Krajowej. Aresztował go Urząd Bezpieczeństwa za działalność antykomunistyczną. Przez wiele miesięcy był przesłuchiwany i torturowany, więziony i skazany przez komunistyczne władze na karę śmierci.

d1jpb23

Gen. Bieńkowicz jest kawalerem Orderu Wojennego Virtuti Militari. Został też odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a premier Mateusz Morawiecki wręczył mu Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Zobacz też:

W stolicy powstanie pomnik gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. Wiadomo, kiedy zostanie odsłonięty

Maria Kiszczak interweniowała u abpa Sławoja Głodzia

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jpb23

Podziel się opinią

Share

d1jpb23

d1jpb23
Więcej tematów