Trwa ładowanie...

Generał Tadeusz Bieńkowicz potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka krwi

Przeżył II wojnę światową, tortury i więzienie. Teraz 96-letni generał Tadeusz Bieńkowicz ma problemy zdrowotne. Zorganizowano dla niego zbiórkę krwi w ramach akcji "Oddaj krew dla Bohatera".

Share
Generał Tadeusz Bieńkowicz potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka krwi
Źródło: East News, fot: ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS
d3hfkx7

Można pomóc generałowi bryg. Tadeuszowi Bieńkowiczowi, pseudonim Rączy. Władze województwa małopolskiego apelują o włączenie się do akcji "Oddaj krew dla Bohatera".

Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przy ul. Rzeźniczej 11 lub na os. Na Skarpie 66A.

O akcji poinformowało RMF FM. Generał uczestniczył w II wojnie światowej, był żołnierzem okręgu nowogródzkiego Armii Krajowej. Aresztował go Urząd Bezpieczeństwa za działalność antykomunistyczną. Przez wiele miesięcy był przesłuchiwany i torturowany, więziony i skazany przez komunistyczne władze na karę śmierci.

d3hfkx7

Gen. Bieńkowicz jest kawalerem Orderu Wojennego Virtuti Militari. Został też odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a premier Mateusz Morawiecki wręczył mu Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hfkx7

Podziel się opinią

Share
d3hfkx7
d3hfkx7
Więcej tematów