Trwa ładowanie...

Generał ostrzega przed nowym typem broni Rosji. "USA nie są w stanie się przed nimi obronić"

- Rosja i Chiny pracują nad hipersonicznymi pociskami rakietowymi. Stany Zjednoczone nie są w stanie się przed nimi obronić - alarmuje generał John Hyten, ​Szef Dowództwa Strategicznego USA. 
Share
Generał podkreślił, że USA powinny uzupełnić arsenał
Generał podkreślił, że USA powinny uzupełnić arsenał Źródło: Reuters, Fot: Yuri Gripas
d35kid0

- Nie mamy żadnych środków obronnych, które mogłyby uniemożliwić użycie takiej broni przeciwko nam - powiedział Hyten na forum senackiej komisji sił zbrojnych. - Oznacza to, że obecnie USA muszą polegać na odstraszaniu nuklearnym przed użyciem broni hipersonicznej - mówi.

Generał podkreślił, że USA powinny uzupełnić arsenał o "nowy typ broni nuklearnej", tzn. o głowicę nuklearną małej mocy do pocisków rakietowych wystrzeliwanych z okrętów podwodnych. - Taka broń odstraszająca to nasza reakcja na zagrożenie, stwarzane zwłaszcza przez Rosję - podkreślił.

1 marca prezydent Rosji Władimir Putin zaprezentował m.in. dwa przykłady broni naddźwiękowej (hipersonicznej). Jednym z nich jest pocisk przeciwokrętowy Kinżał (Kindżał) o zasięgu ponad 2000 km, przenoszony przez myśliwiec MiG-31.

d35kid0

Zobacz także: Krzysztof Łapiński odpiera zarzuty wobec kampanii wyborczej Andrzeja Dudy"

Pociski rozmieszczono w Południowym Okręgu Wojskowym Rosji, obejmującym m.in. Kaukaz i regiony graniczące z Ukrainą. Drugą bronią hipersoniczną, o której mówił Putin, jest międzykontynentalna rakieta balistyczna, nazwana Awangard. Może ona docierać do celu z prędkością 20 razy przekraczającą prędkość dźwięku. Jej testy zakończyły się w 2017 roku.

Źródło: cnbc.com

d35kid0

Podziel się opinią

Share
d35kid0
d35kid0
Więcej tematów