Trwa ładowanie...

Kreml wezwał wszystkich ambasadorów. Spotkanie w MSZ

Wszyscy ambasadorowie akredytowani w Rosji otrzymali zaproszenie na spotkanie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Moskwa zamierza przedstawić dyplomatom swoje stanowisko ws. kryzysu rosyjsko-brytyjskiego.

Share
Kreml wezwał wszystkich ambasadorów. Spotkanie w MSZ
Źródło: Fotolia
d46wp5d

Napięcie na linii Moskwa-Londyn związane jest z atakiem chemicznym na byłego agenta rosyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala i jej córkę. Szefowa brytyjskiego rządu Theresa May uważa, że zamachu na terenie jej kraju dokonały rosyjskie służby.

Kilka dni temu w ramach sankcji Brytyjczycy nakazali opuścić swój kraj 23 rosyjskim dyplomatom. Rosja odpowiedziała na ten ruch i za kilka dni do domu wróci 23 brytyjskich urzędników Rząd May zapowiedział, że na rosyjskim mundialu nie pojawi się żaden dyplomata ani członek rodziny królewskiej.

d46wp5d

Zobacz także: Andrzej Duda pojedzie na mundial? Rzecznik prezydenta wyjaśnia

4 marca Siergiej Skripal i towarzysząca mu jego 33-letnia córka zostali znalezieni nieprzytomni w centrum handlowym Maltings w Salisbury na południu Anglii. Londyńska policja potwierdziła, że była to próba morderstwa. Zostali otruci przy użyciu środka paralityczno-drgawkowego.

Skripal to były rosyjski pułkownik, który z brytyjskim wywiadem współpracował od lat 90. W 2006 roku został skazany w Rosji na 13 lat więzienia za szpiegostwo. W 2010 roku Skripal trafił na Zachód podczas wymiany agentów między Rosją i USA. Później przeniósł się do Wielkiej Brytanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46wp5d

Podziel się opinią

Share
d46wp5d
d46wp5d
Więcej tematów