Trwa ładowanie...
d2ileoi

Gen. Waldemar Skrzypczak tłumaczy, dlaczego Macierewicz jest nie do ruszenia. "Ma żelazny elektorat"

- Trzeba wyjaśnić, dlaczego i dla kogo dr Wacław Berczyński ubiegał się o informacje przetargowe - powiedział gen. Waldemar Skrzypczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen. Waldemar Skrzypczak tłumaczy, dlaczego Macierewicz jest nie do ruszenia. "Ma żelazny elektorat"
(PAP)
d2ileoi

Dodał, że według niego komisja śledcza ws. byłego szefa podkomisji smoleńskiej nie ma uzasadnienia. Gen. Waldemar Skrzypczak był gościem Rozmowy Krzysztofa Ziemca w RMF FM.

- Ja wierzę w to, że nie miał nic wspólnego z przetargiem, bo procedura przetargowa nie uniemożliwia dostępu do informacji osobom trzecim, które nie są stroną, a pan Berczyński nie był stroną przetargu. Natomiast zastanawia mnie fakt, dlaczego pan Berczyński po zakończeniu procedury ubiegał się o dostęp do tych dokumentów i dla kogo. To trzeba wyjaśnić - powiedział.

"Macierewicz jest żelaznym ministrem, bo ma żelazny elektorat"

Generał powiedział, że "wszyscy w rządzie mogą się zmienić, ale Antoni Macierewicz jest żelaznym ministrem".

d2ileoi

Jak wyjaśnił w rozmowie z WP, szef MON ma żelazny elektorat, dlatego jest nie do ruszenia.

- Ma siłę w sobie, ma charyzmę, ma uznanie polityków. Ma siłę, która powoduje, że bardzo się z nim liczą - dodał.

- Zdobył sympatię żołnierzy: zwolnił limit ograniczeń na awanse dla podoficerów, uruchomił temat związany z przedłużeniem służby żołnierzy, którzy kończyli dwunastoletnią służbę - wyjaśnił.

d2ileoi

Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć. Zobacz materiał wideo

Gen. Skrzypczak: Korea Północna jest narzędziem gry w rękach Chińczyków

- Chińczycy zawsze byli sponsorami dla Korei - powiedział gen. Waldemar Skrzypczak. Wyjaśnił, że między Chinami a USA toczy się na Półwyspie Koreańskim "wielka gra strategiczna".

- Chodzi o rywalizację w regionie, gdzie USA zawsze miały ogromne wpływy. W tej chwili ekonomicznie Chiny wypierają USA z tych regionów. Jest to taka próba siłowa - ocenił gen. Skrzypczak. - Korea Północna straszy Amerykanów, Amerykanie płyną w kierunku Korei, a cały czas głównym graczem są Chiny - dodał.

d2ileoi

Podziel się opinią

Share
d2ileoi
d2ileoi
Więcej tematów