Trwa ładowanie...
d11jbq1

Gen. Sławomir Wojciechowski nowym dowódcą operacyjnym Sił Zbrojnych

Pierwsza zmiana kadrowa na najwyższych szczeblach armii. Prezydent powoła gen. Sławomira Wojciechowskiego na dowódcę operacyjnego Sił Zbrojnych - informuje "Rzeczpospolita". Nie była to jednak jedyna kandydatura - przed podjęciem decyzji Andrzej Duda rozmawiał także z innymi generałami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen. bryg. Sławomir Wojciechowski
Gen. bryg. Sławomir Wojciechowski (MON/do.wp.mil.pl)
d11jbq1

Z nieoficjalnych ustaleń dziennika wynika, że niebawem Wojciechowski zostanie awansowany z generała brygady na generała dywizji.

Generał od kilku miesięcy był zastępcą, odchodzącego po zakończeniu kadencji, generała broni Marka Tomaszyckiego. - Wojciechowski ma opinię żołnierza, który doskonale zna wojenny system dowodzenia - mówi "Rzeczpospolitej" jeden z oficerów Wojska Polskiego.

Był m.in. dowódcą 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, grupy bojowej oddziałów z państw Grupy Wyszechradzkiej, IX zmiany kontyngentu w Afganistanie oraz Sztabu Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku. Ukończył kursy w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Jak zauważa "Rzeczpospolita", niebawem rola dowódcy operacyjnego może się zmniejszyć, bo MON przekazał już do konsultacji międzyresortowych projekt nowej struktury armii. Zgodnie z nią Wojciechowski może zostać podporządkowany szefowi Sztabu Generalnego.

oprac. A. Jastrzębski

d11jbq1

Podziel się opinią

Share
d11jbq1
d11jbq1
Więcej tematów