Trwa ładowanie...

Gen. Jacek Pszczoła będzie dowodził polskim lotnictwem. Został p.o. szefa Inspektoratu Sił Powietrznych

Polscy lotnicy mają nowego dowódcę. Pełniącym obowiązki szefa Inspektoratu został gen. Jacek Pszczoła. Nominowano go po cichu - bez żadnego komunikatu. W podobny sposób odwołany został jego poprzednik - gen. Mirosław Jemielniak.

Share
Gen. Jacek Pszczoła będzie dowodził polskim lotnictwem.  Został p.o. szefa Inspektoratu Sił Powietrznych
Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d44jp04

Jako pierwszy informację o nominacji gen. Pszczoły podał portal rp.pl. Na stronie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych próżno jednak szukać oficjalnego komunikatu o tym awansie. Po prostu: w rubryce "Inspektor Sił Powietrznych" zamiast nazwiska gen. Jemielniaka pojawiło się nazwisko gen. Pszczoły. Z oznaczeniem, że jedynie pełni on obowiązki szefa lotników.

Gen. Jacek Pszczoła pierwszą generalską gwiazdkę otrzymał w marcu tego roku, z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. W przeszłości - jak przypomina rp.pl - był m.in. dowódcą 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu oraz dowódcą 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

d44jp04

Nowy szef polskich lotników uczył się w Wyższej Szkole Sił Powietrznych w Dęblinie, ukończył m.in studia w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, kształcił się też w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

O odwołaniu gen. Mirosława Jemielniaka ze stanowiska jako pierwszy poinformował dziennikarz "Polityki" Marek Świerczyński. Powodem odwołania miało być wręczenie jednej z nagród "Błękitne Skrzydła" miesięcznika "Skrzydlata Polska" dziennikarzowi TVN Piotrowi Świerczkowi. Obecny na tej uroczystości wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz miał być - jak informował portal rp.pl - "zaskoczony uhonorowaniem dziennikarza tej stacji".

Źródło: rp.pl

d44jp04

Podziel się opinią

Share
d44jp04
d44jp04
Więcej tematów