Trwa ładowanie...
mon

Gen. Jemielniak nie jest już szefem Inspektoratu Sił Powietrznych. Zaskakujące kulisy odwołania

Minister Mariusz Błaszczak odwołał szefa Inspektoratu Sił Powietrznych gen. Mirosława Jemielniaka. Z źródeł bliskich MON wynika, że powód dymisji generała może być absurdalny. Poszło bowiem o nagrodę dla dziennikarza TVN.

Share
Gen. Jemielniak nie jest już szefem Inspektoratu Sił Powietrznych. Zaskakujące kulisy odwołania
Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d2tvoim

O odwołaniu gen. Mirosława Jemielniaka ze stanowiska poinformował dziennikarz "Polityki" Marek Świerczyński. W tej chwili nie wiadomo, kto go zastąpi. Wśród nazwisk pojawiła się osoba gen. Jacka Pszczoły.

Dymisja gen. Mirosława Jemielniaka jest zwiazana z obchodami Święta Lotnictwa. Wśród zaproszonych był wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika i gen. Mirosław Jemielniak. Częścią uroczystości było wręczenie nagród "Błękitne Skrzydła" miesięcznika "Skrzydlata Polska".

d2tvoim

Odwołanie za nagrodę dla dziennikarza TVN? MON nabrał wody w usta

Mirosław Jemielniak wręczył ją dziennikarzowi TVN Piotrowi Świerczkowi. Nagrodę otrzymał za "popularyzację wiedzy lotniczej i liczne felietony w przystępny sposób ukazujące przeciętnemu widzowi skomplikowane problemy techniki lotniczej". Dziennikarz jest jedną z osób, która wielokrotnie krytykowała teorie dot. katastrofy smoleńskiej.

Jak ustaliła "Rzeczpospolita" w MON, wiceminister Wojciech Skurkiewicz miał "być zaskoczony uhonorowaniem dziennikarza tej stacji". MON nie udziela w tej sprawie informacji. Wkrótce ma pojawić się oficjalny komunikat prasowy.

"Błękitne Skrzydła" to nagroda pisma "Skrzydlata Polska". Wręczana jest od 1990 roku. Otrzymali ją już wybitni piloci, konstruktorzy, a także osoby zajmujące się popularyzacją tej tematyki. Przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w lotnictwie polskim.

d2tvoim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Kłamią, kłamią!". Dominik Tarczyński w natarciu. Opozycji się oberwało

d2tvoim

Podziel się opinią

Share
d2tvoim
d2tvoim
Więcej tematów