Trwa ładowanie...

Gej z orędzia napisał list do Lecha Kaczyńskiego

Brendan Fay, gej wykorzystany przez prezydenta w marcowym orędziu o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, ubiega się o wizytę u Lecha Kaczyńskiego - podaje "Newsweek". Mieszkający w Nowym Jorku homoseksualista wysłał e-mail i list tradycyjną pocztą do Kancelarii Prezydenta.

Share
Gej z orędzia napisał list do Lecha Kaczyńskiego
Źródło: PAP
d43ysqz

- W bardzo grzecznej i koncyliacyjnej formie poprosiłem o spotkanie. Chciałbym zwrócić uwagę prezydenta RP na sytuację gejów w Polsce - mówi Fay. Dodaje, że spotkanie mogłoby się odbyć w przyszłym roku, kiedy razem ze swoim partnerem Tomem Moultonem odwiedzi Polskę.

Fay to znany w Nowym Jorku działacz na rzecz równouprawnienia homoseksualistów. W Polsce stał się rozpoznawalny w marcu, gdy zdjęcia z jego ślubu posłużyły do zilustrowania prezydenckiego orędzia przestrzegającego przed ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego. Lech Kaczyński alarmował wówczas, że w oparciu o ten dokument unijne sądy będą mogły wymóc na Polsce legalizację małżeństw zawieranych przez gejów.

Korzystając z pięciu minut sławy Fay i Moulton, przylecieli wówczas do Warszawy, licząc na "herbatkę u prezydenta". Jednak wejście do pałacu przy Krakowskim Przedmieściu pozostało dla nich zamknięte. Mimo to Fay nie uważa swojej marcowej wizyty za bezowocną.

- Od tego czasu otrzymujemy wiele listów poparcia z waszego kraju. Środowiska gejów i lesbijek podkreślają, że dzięki naszej sprawie o ich problemach mówi więcej osób - podkreśla Fay.

d43ysqz

Podziel się opinią

Share
d43ysqz
d43ysqz
Więcej tematów