Trwa ładowanie...
d1bospi

Gdzie jest burza? IMGW wydał ostrzeżenia. Zobacz radar burz

Na czwartek 2 lipca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami. Ostrzeżenia dotycza połowy obszaru Polski. Zobacz, gdzie jest burza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza? (Pixabay)
d1bospi

W czwartek 2 lipca burze wystąpią na południu, wschodzie i w centrum kraju. W rejonach burz miejscami pojawią się ulewy, a suma opadów może sięgać 40 mm. Lokalnie możliwe są też opady gradu i porywy wiatru do 90 km/h.

"Pierwsze burze rozwinęły się w rejonie Przemyśla oraz na Śląsku. Aktywność burz szybko wzrasta. Burza w rejonie Rybnika ma pewne cechy superkomórki, prawdopodobnie będzie przemieszczać się wzdłuż granicy. Burza ta przynosi opady gradu. Burze w rejonie Przemyśla cechują się niższym wypiętrzeniem, natomiast znajduje się tu wiele komórek, co zwiększa zagrożenie intensywnymi opadami" - informuje IMGW.

Gdzie jest burza? Opolszczyzna, Częstochowa, Warszawa

d1bospi

Burze pojawią się dzisiaj także w pasie od Opola do Warszawy. "Kolejne burze będą rozwijać się w strefie zbieżności wiatru rozciągającej się od okolic Opola przez Częstochowę po Warszawę. Burze przemieszczać będą się na wschód i północny wschód. Kolejna strefa rozwiniętych już burz zmierza w kierunku Sudetów znad Czech" - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Gdzie jest burza, możesz sprawdzić, śledząc stronę Burza-Alert-IMGW na Facebooku, a także radar burz, np. radrburz.pl, blitzortung.org czy skyradar.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bospi

Podziel się opinią

Share

d1bospi

d1bospi
Więcej tematów