Trwa ładowanie...
d1yo4fd

Gdynia: Śmiertelny wypadek na pokładzie "Daru Młodzieży". Nie żyje mężczyzna

W poniedziałek na pokładzie "Daru Młodzieży" doszło do śmiertelnego wypadku. Młody mężczyzna spadł z dużej wysokości. Na miejsce dotarła ekipa z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, która potwierdziła zgon.
Share
"Dar Młodzieży": Śmiertelny wypadek na pokładzie. Nie żyje mężczyzna
"Dar Młodzieży": Śmiertelny wypadek na pokładzie. Nie żyje mężczyznaŹródło: PAP
d1yo4fd

Dar Młodzieży odbywał jednodniowy rejs szkoleniowy. Na pokładzie znajdowało się około 150 osób, w tym studenci uczelni i uczniowie szkół średnich.

Według pierwszych doniesień młody adept żeglarstwa spadł z rei, części masztu znajdującej się kilkanaście metrów nad pokładem. Pierwszej pomocy udzielił mu lekarz obecny na statku. Ostatecznie zgon potwierdziła ekipa łodzi ratunkowej.

"Dar Młodzieży". Śmiertelny wypadek na pokładzie

Na razie okoliczności tragicznego wypadku nie są znane. Żaglowiec po południu wrócił do portu w Gdyni. Na miejscu trwają działania służb. Na pokładzie są też obecni przedstawiciele uczelni.

d1yo4fd

"Dar Młodzieży" to fregata szkoleniowa wybudowana 1982 roku. Jednostka należy do Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Maszty żaglowca mają wysokość nawet 50 metrów.

Zobacz też: Tomasz Siemoniak ma wiele do zarzucenia ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu. "Dzielił Polaków i Ukraińców"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Gdynia Nasze Miasto, TVN24

d1yo4fd

Podziel się opinią

Share
d1yo4fd
d1yo4fd
Więcej tematów