Trwa ładowanie...
d272isr

Gdy kultura kwitnie, róże porastają chwastami...

Choć w drugiej połowie czerwca kwiaty kwitną najpiękniej, to, jak widać na zdjęciu, w większości kwietników różane krzewy giną w trawie (PAP/Roman Koszowski)
Chorzowskie rosarium, zaliczane do 30 najpiękniejszych tego typu ogrodów na świecie, zarosło chwastami. Choć w drugiej połowie czerwca kwiaty kwitną najpiękniej, w
większości kwietników różane krzewy giną w trawie.

d272isr
d272isr

W sprawie zaniedbania rosarium interweniował w poniedziałek wojewoda śląski Lechosław Jarzębski, zaniepokojony sygnałami od dziennikarzy. Wojewodzie podlega chorzowski Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, gdzie znajduje się ogród - jedno z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych miejsc parku.

Dyrekcja parku tłumaczy, że pracownicy pielęgnujący rosarium zostali czasowo przeniesieni do innych zajęć. Argumentuje, że w Parku ważna jest nie tylko zieleń, ale również np. organizacja imprez kulturalnych.

7-hektarowy ogród jest częścią 620-hektarowego Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku - największego miejskiego parku w Polsce. Międzynarodowe Towarzystwo Miłośników Róż wpisało chorzowskie rosarium na listę 30 najpiękniejszych na świecie. Ogród założono w 1968 roku z okazji Międzynarodowej Wystawy Róż.

Jarosław Kacprzak z biura prasowego Parku zapewnił, że w ciągu kilku dni zaniedbania w rosarium zostaną usunięte. Jego zdaniem sposobu zarządzania parkiem nie należy oceniać po stanie parkowej zieleni. _ Zieleń w Parku nie jest najważniejsza. Aby dokonać oceny, trzeba wziąć również pod uwagę to, co Park proponuje ludziom, m.in. imprezy kulturalne i sportowe. Zieleń to tylko jeden z elementów składających się na obraz Parku_ - uważa Kacprzak. (reb)

d272isr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d272isr
Więcej tematów