Trwa ładowanie...
sinice

Gdańsk. Sinice w Bałtyku. Zamknięto 2 kąpieliska

Sinice wróciły i psują szyki plażowiczom. W Gdańsku na plażach Stogi i Sobieszewo wywieszono czerwone flagi. I na tym najprawdopodobniej podbój polskich kąpielisk przez bakterie się nie zakończy.

Share
Gdańsk. Sinice w Bałtyku. Zamknięto 2 kąpieliska
Źródło: sk.gis.gov.pl
d2s030m

- Kolejne badania przeprowadzimy jutro rano. Sugerując się poprzednimi latami, przewidujemy że sinice mogą przenieść się w stronę Zatoki Gdańskiej i innych gdańskich kąpielisk. Tak wskazują prądy morskie - powiedział w rozmowie z TVN24 Tomasz Augustyniak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

W poniedziałek wywieszono czerwone flagi na plażach Stogi i Sobieszewo w Gdańsku. Powodem jest zakwit sinic, o czym poinformował w oficjalnym komunikacie powiatowy inspektor sanitarny w Gdańsku. Pojawiły się m.in. ze względu na wyjątkowo wysokie temperatury tego lata.

d2s030m

Sinice to jednoznaczne ostrzeżenie: w wodzie nie wolno się kapąć. Ale na niestrzeżonych kąpieliskach plażowicze robią co chcą i nie zawsze stosują się do zaleceń.

Tańce polityków przy disco polo. "To coś wspaniałego"

Kontakt z sinicami bywa niebezpieczny. U osób, które napiły się wody z zakwitem lub pływały w kożuchach glonów, mogą pojawić się: wysypka na skórze, swędzenie i łzawienie oczu, wymioty, biegunka, gorączka, bóle mięśni i stawów.

"Od dłuższego czasu nie odnotowano przypadków śmiertelnych wśród ludzi, jednakże w kilku sytuacjach zachorowania były bardzo poważne" - czytamy w serwisie kąpieliskowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego sk.gis.gov.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2s030m

Podziel się opinią

Share
d2s030m
d2s030m
Więcej tematów