ycipk-2rhusc

Gdańsk. Łańcuch Aleksandry Dulkiewicz budzi emocje. Padają kwoty

Bursztynowy łańcuch prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz kosztował już w sumie 24 tys. złotych. Dodatkowe koszty wynikają z poprawek, które nakazali eksperci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nowy łańcuch otrzymała podczas zaprzysiężenia w marcu
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nowy łańcuch otrzymała podczas zaprzysiężenia w marcu (Agencja Gazeta, Fot: Bartosz Bańka)
ycipk-2rhusc

Zmiany w wyglądzie łańcucha, który w marcu zaprezentowała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, to wynik opinii Komisji Heraldycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Eksperci wskazali na uchybienia, bo ich zdaniem łańcuch wyglądał, jak biżuteria, a nie jak symbol władzy w mieście.

Z publicznych pieniędzy na zmiany miasto wydało 6 tys. zł brutto - wylicza Radio Gdańsk i podaje, że łańcuch dotąd kosztował 24 tys. zł.

Srebrno-bursztynowy łańcuch był też zbyt ciężki dla Aleksandry Dulkiewicz. Te uwagi również podczas korekty wprowadziła gdańska artystka Dorota Cenecka-Szymaniak.

ycipk-2rhusc

Zobacz także: Skandaliczna wypowiedź szefa MEN. Minister komentuje

Robert Pytlos z gdańskiego magistratu mówi pomorskiej stacji, że teraz łańcuch lepiej się prezentuje.

ycipk-2rhusc

- Dodano cztery ogniwa i połączono je wszystkie tak, aby łańcuch założony na ramiona tworzył na piersi i plecach regularne, możliwie szerokie półkole - wyjaśnia urzędnik.

Władze Gdańska zamówiły nowe insygnia władzy, bo "łańcuch poprzednika nie pasował pani prezydent Aleksandrze Dulkiewicz".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2rhusc
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2rhusc

ycipk-2rhusc
ycipk-2rhusc