Trwa ładowanie...
d2pwlya

Gdańsk. Łańcuch Aleksandry Dulkiewicz budzi emocje. Padają kwoty

Bursztynowy łańcuch prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz kosztował już w sumie 24 tys. złotych. Dodatkowe koszty wynikają z poprawek, które nakazali eksperci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nowy łańcuch otrzymała podczas zaprzysiężenia w marcu
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nowy łańcuch otrzymała podczas zaprzysiężenia w marcu (Agencja Gazeta, Fot: Bartosz Bańka)
d2pwlya

Zmiany w wyglądzie łańcucha, który w marcu zaprezentowała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, to wynik opinii Komisji Heraldycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Eksperci wskazali na uchybienia, bo ich zdaniem łańcuch wyglądał, jak biżuteria, a nie jak symbol władzy w mieście.

Z publicznych pieniędzy na zmiany miasto wydało 6 tys. zł brutto - wylicza Radio Gdańsk i podaje, że łańcuch dotąd kosztował 24 tys. zł.

Srebrno-bursztynowy łańcuch był też zbyt ciężki dla Aleksandry Dulkiewicz. Te uwagi również podczas korekty wprowadziła gdańska artystka Dorota Cenecka-Szymaniak.

d2pwlya

Zobacz także: Skandaliczna wypowiedź szefa MEN. Minister komentuje

Robert Pytlos z gdańskiego magistratu mówi pomorskiej stacji, że teraz łańcuch lepiej się prezentuje.

d2pwlya

- Dodano cztery ogniwa i połączono je wszystkie tak, aby łańcuch założony na ramiona tworzył na piersi i plecach regularne, możliwie szerokie półkole - wyjaśnia urzędnik.

Władze Gdańska zamówiły nowe insygnia władzy, bo "łańcuch poprzednika nie pasował pani prezydent Aleksandrze Dulkiewicz".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pwlya

Podziel się opinią

Share
d2pwlya
d2pwlya