Trwa ładowanie...
d3f1fkx

Gazeta Wyborcza

Chory jak VIP

d3f1fkx
d3f1fkx

Lekarze przyjmują ich od ręki, czekają na nich lepsze sale - z elegancką łazienką, telewizorem, łóżkiem sterowanym pilotem. W Polsce kilka tysięcy osób ma kartę pacjenta VIP-a, która daje im prawo do leczenia w bardziej luksusowych warunkach - twierdzi "Gazeta Wyborcza".

Lista osób, które w razie choroby mają prawo do lepszego traktowania, obejmuje całą "R-kę" - wyższych urzędników administracji państwowej - od prezydenta, premiera, najważniejszych osób w ich kancelariach, poprzez szefów centralnych urzędów, a skończywszy na posłach, senatorach, sędziach SN i NSA. Według danych z kwietnia br., w całej Polsce jest 4835 uprzywilejowanych w ten sposób osób - podaje dziennik.

"GW" dowiedziała się, że szpitale wręcz walczą o tego typu pacjentów. Ich po prostu opłaca się leczyć i wcale nie chodzi o splendor, ale o pieniądze. Jeden z dyrektorów szpitali powiedział dziennikowi, że za poradę zwykłemu śmiertelnikowi kasa chorych płaciła szpitalowi około 20 zł, za VIP-a natomiast budżet dawał w 2000 roku nawet 200 zł. Dlatego warto się o nich bić - podsumował rozmówca "GW". (mag)

d3f1fkx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f1fkx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj