Trwa ładowanie...
d4kd0q8

Gangsterzy w policyjnych mundurach

Siedmiu policjantów, w tym oficer gdańskiego Centralnego Biura Śledczego, tworzyło zorganizowaną grupę przestępczą. Zajmowała się ona napadami i porwaniami. W sprawie zatrzymano już 11 osób. Większość z nich została aresztowana.

d4kd0q8
d4kd0q8
Zdjęcie z policyjnej akcji (PAP)
Źródło: Zdjęcie z policyjnej akcji (PAP)

Ostatnie zatrzymanie miało miejsce w poniedziałek rano. Policjanci ujęli oficera Centralnego Biura Śledczego. Jest on obecnie przesłuchiwany w prokuraturze. Ani prokuratura, ani policja nie chcą ujawnić jaka była jego rola w grupie.

Oficer i pozostali zatrzymani są podejrzani o to, że od września 1999 roku do stycznia 2002 dokonali trzech napadów na hurtownie, gdzie łupem sprawców padło ponad półtora miliona złotych i dwóch napadów na tiry, gdzie zagarnęli towary o wartości miliona dwustu tysięcy złotych.

Najpoważniejsze zarzuty dotyczą jednak porwań. Sprawcy uprowadzili dwie dziewczynki i wzięli od rodziców w sumie 500 tysięcy dolarów okupu. Usiłowali też bezskutecznie porwać nieletniego mieszkańca Gdyni.

W skład grupy przestępczej oprócz oficera Centralnego Biura Śledczego wchodziło czterech byłych policjantów z Gdyni. Dwaj pozostali nadal są zatrudnieni w policji, zostali jednak zawieszeni. Kolejnego nie zatrzymano, bo jest na zwolnieniu lekarskim.

Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia. (mp)

d4kd0q8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kd0q8
Więcej tematów