Trwa ładowanie...

Gang handlarzy narkotyków rozbity. Mieli towar wart 60 mln zł

CBŚP rozbiło zorganizowaną międzynarodową grupę przestępczą. Handlowali narkotykami na ogromną skalę. Wartość posiadanego przez nich towaru mogła wynieść nawet 100 mln zł. 6 osób zostało zatrzymanych do czasu rozprawy.

Share
Gang handlarzy narkotyków rozbity. Mieli towar wart 60 mln zł
Źródło: Policja
d1jn8cl

Zorganizowana grupa przestępcza nie tylko handlowała narkotykami, ale również trudniła ich produkcją. Policjanci z CBŚP zabezpieczyli ponad 3 tony haszyszu i ponad 500 kg substancji służącej do wyrobu narkotyków.

Jak informowali funkcjonariusze, to był przemyt na ogromną skalę. Wartość zatrzymanych narkotyków wynosi ponad 60 mln zł. Gdyby towar trafił do obrotu publicznego jego wartość mogłaby wzrosnąć do 100 mln zł. Narkotyki mogły dotrzeć nawet do 30 mln osób.

Pierwsze działania policjanci przeprowadzili w lutym 2018 r. CBŚP przechwyciło wtedy paletę z 500 kg nielegalnych substancji, dostarczonymi do Polski z Chin. Wartość towaru wynosiła 1,2 mln zł. Okazało się, że substancja mogła być użyta do produkcji narkotyków. Zatrzymano dwóch adresatów przesyłki. W mieszkaniach zatrzymanych odnaleziono kolejne podejrzane substancje i sprzęt do produkcji narkotyków.

W akcji przechwycenia rekordowej liczby narkotyków uczestniczyli policjanci z kilku miast w Polsce ze wsparciem służb zagranicznych - amerykańską Drug Enforcement Administration (DEA) oraz pakistańską Pakistan Anti - Narcotics Force (ANF). Ponad 3 tony haszyszu funkcjonariusze znaleźli na pokładzie statku płynącego z Pakistanu do Polski. Narkotyki były ułożone w 100 kartonach, ukrytych w kontenerze, za opakowaniami z pościelą. Funkcjonariusze oszacowali czarnorynkową wartość haszyszu na około 60 mln zł.

d1jn8cl

Policja nadal prowadzi działania w tej sprawie. Liczba zatrzymanych będzie się zwiększać. Do tej pory w areszcie na wyrok czeka 6 osób.

Źródło: policja.pl

Zobacz także Kaja Godek atakuje PiS. "Zabijanie ludzi to elemet polityki państwa"

d1jn8cl

Podziel się opinią

Share
d1jn8cl
d1jn8cl
Więcej tematów