Trwa ładowanie...
d3wedau
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Funkcjonariusz ABW zatrzymany za korupcję zwolniony ze służby

Zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego został zwolniony ze służby - poinformował rzecznik ABW Maciej Karczyński. Oficera zatrzymało w Płocku Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Funkcjonariusz ABW zatrzymany za korupcję zwolniony ze służby
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d3wedau

- Szef ABW podjął decyzję o natychmiastowym zwolnieniu ze służby zatrzymanego w środę funkcjonariusza - powiedział Karczyński.

Wcześniej rzecznik wyjaśnił, że został zatrzymany funkcjonariusz "jednego z wydziałów zamiejscowych delegatury ABW". Karczyński poinformował, że szef ABW natychmiast, po otrzymaniu informacji o zatrzymaniu, wszczął postępowanie wewnętrzne.

- Szef ABW zadeklarował pełną współpracę z prokuraturą prowadzącą czynności w tej sprawie - podkreślił Karczyński. - Bardzo nam przykro, że doszło do takiej sytuacji i dotyczy ona naszego funkcjonariusza.

d3wedau

O zatrzymaniu w Płocku funkcjonariusza ABW poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie prok. Zbigniew Jaskólski.

- Trwają czynności - w tym także z udziałem zatrzymanego - stwierdził prok. Jaskólski. Wyjaśnił, że do zatrzymania doszło w środę "w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym". - Śledztwo prowadzi CBA i Prokuratura Apelacyjna w Warszawie - dodał.

Rzecznik prasowy CBA Jacek Dobrzyński powiedział jedynie, że agenci Biura zatrzymali w środę oficera ABW i ma to związek z podejrzeniem popełnienia przestępstwa korupcyjnego.- Prowadzimy czynności wspólnie z prokuraturą apelacyjną - zadeklarował.

Rzecznicy nie chcieli udzielać innych informacji na ten temat. Według osób znających sprawę prokuratura wszczęła śledztwo w związku z materiałami zebranymi przez CBA, a oficer Agencji był w służbie od 3,5 roku.

d3wedau

Podziel się opinią

Share

d3wedau

d3wedau
Więcej tematów