Trwa ładowanie...
d4fyywv

Fundacja oświadczyła, że zatrudnia protestującego w Sejmie Jakuba Hartwicha. Matka mężczyzny twierdziła co innego

Protestująca w Sejmie Iwona Hartwich przekonywała, że jej syn nie może znaleźć pracy. Jedna z fundacji poinformowała, że Jakub jest w niej zatrudniony i obecnie przebywa na urlopie. Matka chłopca twierdzi, że "to nie jest praca zawodowa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iwona Hartwich i jej syn Jakub protestują w Sejmie
Iwona Hartwich i jej syn Jakub protestują w Sejmie (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d4fyywv

- Ja bym bardzo chciała, żeby Kuba pracował - twierdziła w rozmowie z mediami Iwona Hartwich. Jedna z liderek protestu niepełnosprawnych oraz ich opiekunów w Sejmie przekonywała, że jej syn "za każdym razem słyszał, że nie ma dla niego pracy i w najbliższym czasie nie będzie".

We wtorek pomagająca niepełnosprawnym Fundacja z Widokiem zamieściła w mediach społecznościowych oświadczenie. Wynika z niego, że Jakub Hartwich od listopada 2016 r. jest w niej zatrudniony.

d4fyywv

"Zatrudnienie jest dofinansowane przez PFRON. Obecnie Pan Jakub Hartwich przebywa na urlopie. Sposób spędzania czasu wolnego przez pracownika fundacji pozostaje w jego wyłącznej gestii" - poinformowano.

Iwona Hartwich w rozmowie z PAP stwierdziła, że jej syn "nie wykonuje tam żadnych czynności oprócz tego, że rozmawia z tymi ludźmi i bywa tam na co dzień". - To jest uspołecznianie, to nie jest praca zawodowa. Kuba uspołecznia się tam od 2016 r. - dodała.

Zobacz także: Wanda Traczyk-Stawska: nie wolno matek poniewierać!

d4fyywv

I zaznaczyła, że jej syn przebywa w fundacji 3,5 godz. dziennie. Niedługo jednak "tam niestety już nie będzie uczęszczać". - Będąc w Sejmie, Kuba dostał wiadomość, że pieniądze są już tylko na dwa miesiące - stwierdziła Hartwich.

Protestujący w Sejmie domagają się dodatkowych 500 zł w gotówce dla osób niepełnosprawnych. Inny ich postulat, tj. zrównanie renty socjalnej z rentą ZUS, został spełniony przez rząd.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4fyywv

d4fyywv
d4fyywv
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów