Trwa ładowanie...
ddzf3rg

Fundacja Narodowa: kampania "Sprawiedliwe sądy" zgodna z prawem. Teraz ruszy za granicą

Rada Polskiej Fundacji Narodowej powołała nowego członka zarządu dr Antoniego Kolka. Ze strony internetowej zniknął poprzedni członek zarządu Paweł Kozyra, który według doniesień medialnych rezygnację złożył 1 września. Opinia Rady o kampanii "Sprawiedliwe sądy" jest pozytywna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes zarządu PFN Cezary Jurkiewicz oraz członek zarządu Maciej Świrski
Prezes zarządu PFN Cezary Jurkiewicz oraz członek zarządu Maciej Świrski (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ddzf3rg

Rada PFN podkreśliła znaczenie fundacji dla "propagowania pozytywnego wizerunku Polski zarówno w krajach UE, państw spoza UE, jak innych krajach, z którymi Polska utrzymuje więzy handlowe i kulturalne". Rada odnotowała, iż działania Fundacji "docierają nie tylko do władz, ale przede wszystkim do obywateli" - informuje WP rzecznik PFN Aleksander Wierzejski. Komunikat został też zamieszczony na Twitterze.

Zobacz też: Polska Fundacja Narodowa. Kto wydaje nasze pieniądze?

Co Rada myśli o kampanii "Sprawiedliwe sądy"? "Przyjęła postęp prac zarządu oraz wyjaśnienia wskazujące na zgodność z prawem jego działań" - czytamy w komunikacie. Rada - składająca się z 9 prezesów lub członków zarządów spółek skarbu państwa - oczekuje na "etap zagraniczny kampanii".

ddzf3rg

Nie otrzymaliśmy odpowiedzi, czy trzeci członek zarządu, Paweł Kozyra (oprócz Macieja Świrskiego i Cezarego Jurkiewicza) złożył rezygnację 1 września, jak informowało wcześniej RMF FM. Ale doniesienia najwyraźniej są prawdziwe, ponieważ zdjęcie Kozyry zniknęło ze strony internetowej.

29-letni dr Antoni Kolek to - jak informuje WP rzecznik Fundacji - absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, studiował także gospodarkę przestrzenną w EUROREG UW. Specjalizuje się w zagadnieniach ubezpieczeń społecznych. W 2016 r. był Koordynatorem Przeglądu Systemu Emerytalnego - Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności. Pełnił funkcję Dyrektora Gabinetu Prezesa ZUS, realizując projekty kadrowe i restrukturyzacyjne. "Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych i analiz. Jest autorem kilkunastu artykułów i opracowań poświęconych zagadnieniom ubezpieczeń społecznych, rynku pracy oraz rozwoju społeczno-gospodarczego. Autor monografii: "Rola Międzynarodowej Organizacji Pracy i Banku Światowego w kształtowaniu systemów emerytalnych w państwach Europy Środkowo-Wschodniej po 1989 r. i współautor publikacji metodologicznej pt. "Metodologia badań nauk o polityce publicznej w obszarze zabezpieczenia społecznego" - dodaje Aleksander Wierzejski w przesłanym nam komunikacie.

Kampania "Sprawiedliwe sądy" jest szacowana na 19 mln zł, według Macieja Świrskiego jej koszt to 10 mln zł. Pensja członka zarządu Fundacji wynosi 18 tys. zł. Fundatorami organizacji zostało 17 dużych spółek państwowych.

Przeczytaj też: Beata Szydło pyta CBA o spółkę Solvere. Założyli ją byli pracownicy kancelarii premier

Źródło: WP,RMF FM,Twitter

ddzf3rg

Podziel się opinią

Share

ddzf3rg

ddzf3rg
Więcej tematów