Trwa ładowanie...
d4bdk9k

Frasyniuk nie chce dotacji dla polskich rolników

We wtorek mieszkańcy 114 polskich miast będą mogli wziąć udział w prareferendum europejskim i odpowiedzieć na pytanie, czy są za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Prareferendum organizuje Unia Wolności.

Share
d4bdk9k

Przewodniczący Unii Wolności Władysław Frasyniuk tłumaczył w radiowych Sygnałach Dnia, że akcja ma na celu przedstawienie Polakom szans po wstąpieniu do Unii Europejskiej i zagrożeń, gdy do niej nie wstąpimy.

Komentując obawy rolników, że po przystąpieniu do Unii nie będą mieli równych szans z dotowanym unijnym rolnictwem Władysław Frasyniuk powiedział, że Polska powinna bardziej zdecydowanie zabiegać o wycofanie się Unii z dopłat. Według przewodniczącego UW wtedy proces wyrównania zostanie przyspieszony. Problem rolników jest zdecydowanie przesadzony, gdyż nikt inny nie dostanie dopłat po wstąpieniu do Unii ani nauczyciele ani lekarze - argumentował Frasyniuk.

Według przewodniczącego UW zamiast domagać się większych dopłat dla rolników od Unii powinniśmy najpierw w Polsce stworzyć prawo, dzięki któremu polskiemu rolnikowi będzie się bardziej opłacało kupić większy areał ziemi i stać się przedsiębiorcą rolniczym.

Przewodniczący Unii Wolności zapowiedział wspieranie rządu we wszystkich działaniach dążących do integracji z Unią Europejską. Władysław Frasyniuk powiedział, że byłby bardzo zadowolony gdyby we wtorkowym prareferendum wzięło udział ok. 80 tys. osób. (miz)

d4bdk9k

Podziel się opinią

Share
d4bdk9k
d4bdk9k
Więcej tematów