Trwa ładowanie...
d15ntyf

Frasyniuk: jeśli nie zareagujemy twardym językiem, to o szóstej rano wyważą drzwi

• Kaczyński jest autorem tego listu, on dzieli społeczeństwo - powiedział Władysław Frasyniuk • Były opozycjonista w TVN24: nie może w w Polsce zapanować autorytarny system • Dodał, że "jeśli nie zareagujemy twardym językiem, to o szóstej rano wyważą drzwi"
Share
Władysław Frasyniuk
Władysław FrasyniukŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Mieczysław Michalak
d15ntyf

- Przestępcami nazywam grupę ludzi, która teraz na oczach całego społeczeństwa łamie konstytucję, łamie swobody i prawa obywatelskie, dewastuje administrację publiczną i w naszym liście mówimy to wprost. Nie wstydzę się twardego języka, bo nie może w Polsce zapanować autorytarny system - powiedział w TVN24 Władysław Frasyniuk, opozycjonista w czasach PRL. Dodał, że "jeśli nie zareagujemy twardym językiem, to o szóstej rano wyważą drzwi".

Władysław Frasyniuk jest współautorem listu zatytułowanego "Przywróćmy demokratyczne państwo prawa", który podpisali byli prezydenci, ministrowie i dawni opozycjoniści.

Jak powiedział, "to Jarosław Kaczyńskim jest autorem tego listu". - On (prezes PiS - przyp. red.) dzieli społeczeństwo, ale też nikt tak jak Jarosław Kaczyński nie integruje. Bo na tej liście 10 osób są osoby, które radykalnie się różnią. Bardzo często trwają w sporach - wyjaśnił. Powiedział również, że "list to także apel do ludzi młodych, że czas już wyjść na ulice".

Zaznaczył, że sygnatariusze listu nie kwestionują tego, iż Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory. - Ale w tych wyborach nie dostali mandatu na łamanie prawa, na łamanie konstytucji, na ograniczenie wolności obywatelskich. My wprost mówimy do pani premier, że łamanie prawa jest przestępstwem - dodał.

d15ntyf

Podziel się opinią

Share
d15ntyf
d15ntyf
Więcej tematów