Trwa ładowanie...

Frasyniuk, a strzelanina w USA. TVP znów zaskakuje

"Wiadomości" wyemitowały materiał ze strzelaniny w Aleksandrii w USA, w którym zestawiły wypowiedzi Władysława Frasyniuka ze słowami napastnika. Zdaniem telewizji język działacza opozycyjnego i amerykańskiego zamachowca są do siebie podobne.

Share
Frasyniuk, a strzelanina w USA. TVP znów zaskakuje
Źródło: Materiały prasowe
d2rp275

Telewizja publiczna przedstawiła obraz dramatycznych wydarzeń z boiska baseballowego w Wirginii, używając dośc zaskaującego porównania.

66-letni James Hodgkinson był zagorzałym przeciwnikiem politycznym prezydenta Donalda Trumpa i to właśnie miało być powodem jego ataku. Zdaniem TVP język, którym posługiwał się Hodgkinson, przypomina słowa przeciwników polskiego rządu.

d2rp275

Telewizja publiczna odwołuje się tu do niedawnych wystąpień Władysława Frasyniuka, który w ostatnim czasie wyrósł na lidera ulicznej opozycji i niejednokrotnie "zastraszał" prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Według TVP zachowanie Frasyniuka ma jeden cel - obalenie prezesa PiS. Jak przypomina telewizja, Frasyniuk mówił, o tym na jednym ze spotkań organizowanych przez "Gazetę Wyborczą". A w trakcie 86. obchodów miesięcznicy smoleńskiej pokazał "wywrotową" postawę.

Dla telewizji wypowiedział się dziennikarz Piotr Semka, który zauważył, że "wielu ludzi przygląda się celebrytom, a jeden na milion wciela niechęć w bardzo groźne działania".

TVP przyznało rację publicyście i jako przykład podało Ryszarda Cybę - byłego działacza PO - który przed siedmioma laty zamordował w siedzibie PiS Marka Rosiaka, a planował zabić Jarosława Kaczyńskiego.

James Hodgkinson postrzelił republikańskiego kongresmena i cztery inne osoby podczas ataku w Wirginii. 66-latek pracował jako inpsektor budowlany w stanie Illinois.

Źródło: TVP / WP

d2rp275

Podziel się opinią

Share
d2rp275
d2rp275
Więcej tematów