Trwa ładowanie...

Frans Timmermans powołuje się na Polskę. Chwali politykę PiS

Wiceszef Komisji Europejskiej ocenił w rozmowie z dziennikarzami, że rząd PO-PSL "zaniedbał politykę socjalną". Deutsche Welle informuje, że polityk zaznaczył przy tym: "PiS miał rację kładąc akcent na działania prospołeczne".

Share
Frans Timmermans powołuje się na Polskę. Chwali politykę PiS
Źródło: PAP/EPA, Fot: Leszek Szymański
dd43tdy

W całej Europie trwa przedwyborcza "gorączka". Politycy przygotowują się do eurowyborów i prześcigają w prezentowaniu nowych wizji Starego Kontynentu.

Obecny wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans ma nadzieję być niedługo nowym przewodniczącym tej instytucji.

Pytany przez dziennikarzy o "przyczyny sukcesów prawicowych populistów" wskazał, że Komisja Europejska "popełniła szereg błędów". Jego zdaniem jednak "prawicowi populiści" podejmują niekiedy słuszne działania.

dd43tdy

"Nie wszystko, co robią populiści, jest złe"

Timmermans podał też przykład Polski, gdzie rząd PiS miał jego zdaniem rację "kładąc akcent na politykę socjalną". – To było konieczne. Poprzedni rząd zaniedbał ten obszar. Nie wszystko, co robią populiści, jest złe – cytuje polityka Deutsche Welle.

Obecny wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans został wybrany w grudniu 2018 r. na kandydata europejskich socjaldemokratów na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Jego przeciwnikiem w wyścigu do fotela przewodniczącego KE jest Manfred Weber z bawarskiej CSU – kandydat Europejskiej Partii Ludowej (EPL).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dd43tdy

Podziel się opinią

Share
dd43tdy
dd43tdy
Więcej tematów