Trwa ładowanie...

Frans Timmermans: „Ja także byłem ofiarą księdza pedofila”. Wyznanie wiceprzewodniczącego KE na konferencji z Biedroniem

Frans Timmermans na konferencji z Robertem Biedroniem przyznał, że był ofiarą księdza pedofila. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej zwrócił się również do innych ofiar.
Share
Frans Timmermans ofiarą księdza pedofila.
Frans Timmermans ofiarą księdza pedofila.Źródło: East News, Fot: PIOTR MOLECKI
d4muvg1

Frans Timmermans ofiarą księdza pedofila

Podczas konferencji Frans Timmermans przyznał, że w przeszłości był wykorzystywany przez księdza. Jako ofiara zwrócił się do osób, które również zostały skrzywdzone przez duchownych -„Ja także byłem ofiarą księdza pedofila. I chciałbym teraz powiedzieć to wszystkim ofiarom: nie wstydźcie się. To nie jest wasza wina. Nie zrobiliście niczego złego. To wy jesteście ofiarami”.

Timmermans podkreślił również, że Europa od 15 lat mierzy się z problemem, pedofilii w Kościele. Podkreślił, że „Kościół potrzebuje prawdy i pojednania. Ale najpierw musi przyznać się do winy”.

Frans Timmermans zaproszony przez Biedronia

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej przyjechał do Polski na zaproszenie lidera Wiosny Roberta Biedronia. Timmermans wspiera Wiosnę przed nadchodzącymi wyborami do Europarlamentu. W zamian Robert Biedroń poparł kandydaturę Timmermansa na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej.

d4muvg1

Podziel się opinią

Share
d4muvg1
d4muvg1
Więcej tematów