Trwa ładowanie...

Frank-Walter Steinmeier: postawa Rosji uległa wyraźnej zmianie

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier ocenił, że postawa Rosji w konflikcie o Ukrainę uległa wyraźnej zmianie. Ostrzegł władze w Kijowie przed stosowaniem zbyt radykalnych środków w operacjach przeciwko prorosyjskim separatystom.

Share
Frank-Walter Steinmeier: postawa Rosji uległa wyraźnej zmianie
Źródło: AFP, Fot: Odd Andersen
dao08v0

- Nie wolno dopuścić do tego, by w wyniku zbyt radykalnych operacji wojskowych we wschodniej Ukrainie na stronę separatystów przeszło jeszcze więcej osób - powiedział Steinmeier w wywiadzie dla niedzielnego wydania dziennika "Tegesspiegel". - W obecnej napiętej sytuacji rozsądek nakazuje, by środki militarne stosowane były "ostrożnie i z umiarem - zaznaczył szef niemieckiej dyplomacji.

Redakcja opublikowała na swojej stronie internetowej fragment rozmowy.

dao08v0

Steinmeier wezwał Rosję do większego zaangażowania się w proces stabilizacji Ukrainy. - Bardzo ważne byłoby publiczne poparcie przez Moskwę jedności terytorialnej Ukrainy i odrzucenie wszelkich działań zmierzających do odłączenia części terytorium - zaznaczył polityk współrządzącej SPD. Jak podkreślił, obie strony muszą wspólnie zabezpieczyć granicę przed transportem broni i ludzi z Rosji na Ukrainę. Steinmeier ocenił, że postawa Rosji w konflikcie o Ukrainę uległa "wyraźnej zmianie".

Ukraińskie wojsko i Gwardia Narodowa od dwóch miesięcy prowadzą na wschodzie kraju operację zbrojną przeciwko prorosyjskim separatystom, którzy dążą do oderwania obwodów donieckiego i ługańskiego od reszty Ukrainy. W walkach zginęło już kilkaset osób.

dao08v0

Podziel się opinią

Share
dao08v0
dao08v0
Więcej tematów