Trwa ładowanie...
dr04co1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Francois Hollande: nie obrażamy nikogo, broniąc naszych ideałów

Prezydent Francji Francois Hollande powiedział podczas uroczystości z okazji 70-lecia AFP: "Nie obrażamy nikogo, broniąc naszych ideałów. Wolność słowa to wartość uniwersalna". Nawiązał w ten sposób do zamachu na tygodnik "Charlie Hebdo".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francois Hollande
Francois Hollande (PAP/EPA, Fot: JACQUES BRINON)
dr04co1

- Francja nie poucza żadnego kraju, ale nie akceptujemy braku tolerancji. Wolności prasy należy bronić wszędzie, każdego dnia - oświadczył prezydent podczas jubileuszu francuskiej agencji prasowej.

- Zabici dziennikarze ("Charlie Hebdo") nie wykonywali tylko swojej pracy. Oni realizowali swoje powołanie, którym jest informowanie nas - dodał Hollande, wspominając 12 osób, które zginęły podczas ataku na tygodnik satyryczny.

Przypomniał też, że francuski parlament ma głosować nad projektem ustawy, która zwiększy zakres poufności, jaka prawnie przysługuje źródłom informacji dziennikarskich.

- Nie obrażamy nikogo, gdy bronimy wolności - powtórzył prezydent, czyniąc aluzję do serii protestów, które odbyły się w krajach muzułmańskich po opublikowaniu w najnowszym numerze "Charlie Hebdo" rysunków przedstawiających Mahometa.

dr04co1

Podziel się opinią

Share

dr04co1

dr04co1
Więcej tematów