Trwa ładowanie...

Francja zamyka granice. Limity dla imigrantów ekonomicznych

Francja wprowadzi limity dla imigrantów ekonomicznych - poinformował premier kraju Francji Édouard Philippe. Mają one być ustalane co rok, w zależności od potrzeb rynku. Podobne limity obowiązują już w Kanadzie i Australii.

Francja zamyka granice. Limity dla imigrantów ekonomicznychŹródło: East News, fot: Ludovic Marin/AFP
d2v61g1
d2v61g1

Limity dla imigrantów mają zostać wprowadzone już w 2020 roku. Rząd ma wcześniej przygotować listę zawodów, które mają zostać objęte ograniczeniami.

Zapowiedź wprowadzenia limitów padła już w środę. Minister pracy Muriel Penicaud poinformowała, że przygotowany w jej resorcie projekt ograniczenia zezwoleń na pracę wydawanych we Francji został zaakceptowany przez premiera.

Francja zamyka granice. Limity dla imigrantów ekonomicznych

Nie wiadomo, jakie będą limity i które zawody zostaną nimi objęte. Francuzi mają jednak opierać się na rozwiązaniach kanadyjskich i australijskich. W obu tych krajach limity zezwoleń na pracę dla imigrantów są regulowane rynkowo. Podstawą jest zapotrzebowanie rodzimego przemysłu na zatrudnienie osób w konkretnych zawodach. Prawo pobytu otrzymują specjaliści, których nie można znaleźć na miejscu.

Zobacz też: Wojna handlowa USA-Chiny. "Trump się przeliczył"

Niekontrolowana imigracja zarobkowa jest tematem często poruszanym przez francuską prawicę. Francuscy komentatorzy zwracają uwagę, że ogłoszenie limitów jest ważnym sprawdzianem dla rządu przed wyborami lokalnymi, odbędą się we Francji w marcu 2020 r. Emmanuel Macron liczy na zdobycie części głosów wyborców centro-prawicowych. Z drugiej strony wprowadzając ograniczenia ryzykuje
utratę głosów liberałów, którzy sprzeciwiają się jakimkolwiek regulacjom.

Źródło: Reuters, rp.pl

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v61g1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v61g1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj