ycipk-im1jr9

Francja zamyka granice. Limity dla imigrantów ekonomicznych

Francja wprowadzi limity dla imigrantów ekonomicznych - poinformował premier kraju Francji Édouard Philippe. Mają one być ustalane co rok, w zależności od potrzeb rynku. Podobne limity obowiązują już w Kanadzie i Australii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francja wprowadzi limity dla imigrantów już w 2020 roku. Premier zgodził się na propozycje minister pracy
Francja wprowadzi limity dla imigrantów już w 2020 roku. Premier zgodził się na propozycje minister pracy (East News, Fot: Ludovic Marin/AFP)
ycipk-im1jr9

Limity dla imigrantów mają zostać wprowadzone już w 2020 roku. Rząd ma wcześniej przygotować listę zawodów, które mają zostać objęte ograniczeniami.

Zapowiedź wprowadzenia limitów padła już w środę. Minister pracy Muriel Penicaud poinformowała, że przygotowany w jej resorcie projekt ograniczenia zezwoleń na pracę wydawanych we Francji został zaakceptowany przez premiera.

Francja zamyka granice. Limity dla imigrantów ekonomicznych

ycipk-im1jr9

Nie wiadomo, jakie będą limity i które zawody zostaną nimi objęte. Francuzi mają jednak opierać się na rozwiązaniach kanadyjskich i australijskich. W obu tych krajach limity zezwoleń na pracę dla imigrantów są regulowane rynkowo. Podstawą jest zapotrzebowanie rodzimego przemysłu na zatrudnienie osób w konkretnych zawodach. Prawo pobytu otrzymują specjaliści, których nie można znaleźć na miejscu.

Zobacz też: Wojna handlowa USA-Chiny. "Trump się przeliczył"

Niekontrolowana imigracja zarobkowa jest tematem często poruszanym przez francuską prawicę. Francuscy komentatorzy zwracają uwagę, że ogłoszenie limitów jest ważnym sprawdzianem dla rządu przed wyborami lokalnymi, odbędą się we Francji w marcu 2020 r. Emmanuel Macron liczy na zdobycie części głosów wyborców centro-prawicowych. Z drugiej strony wprowadzając ograniczenia ryzykuje
utratę głosów liberałów, którzy sprzeciwiają się jakimkolwiek regulacjom.

ycipk-im1jr9

Źródło: Reuters, rp.pl

Czytaj też: Dominik Tarczyński pouczał Szwedów jak żyć. Został gwiazdą za "zero Muslims in Poland"
Groźny narkotyk we Francji. Policja ostrzega przed "Niebieskim Buddą"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-im1jr9

ycipk-im1jr9
ycipk-im1jr9